Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Pasiilgusiems vasaros (N-14)

Pasiilgusiems vasaros (N-14)

Nuostabus gi tas metų laikas vasara… Ypač šiemet, kai saulutė mums negaili savo spinduliukų. Ji tokia kaitri, kad vidurdienį net baisu pabezdėt saulės atokaitoj. Atrodo pabezdėsi, kaip sprogs šikamoji žarna, tai ne tik kojas nutrauks, bet dar ir šaligatvį per pietus valgytu kūgeliu nutaškys… O ką? Ne juokas gi… Ne veltui daktarai įspėja, kad per daug saulės spindulių – kelia pavojų sveikatai. Laimei, organizmas turi apsauginį instinktą užkoduotą mūsų genuose. Tačiau, kadangi gyvenam 21 amžiuje, jis šiek tiek nusilpęs… Štai tam ir reikalingi daktarai, kad primintų apie galimą pavojų. O tas gynybinis mechanizmas labai paprastas ir visiems gerai žinomas, tik kažin ar kada susimąstėm, kad būtent dėl TO šitaip yra? Kaip jūs manot, kodėl, kai prispiria reikalas kakot – visiems akys išlipa ant kaktos ir atsiranda be proto daug jėgų, kad imat nenustygti vietoje? Vėl viskas sutelpa į visagalį žodį – evoliucija. Taip jau gamtos sutvarkyta, kad susidaręs dujų perteklius išstumia akis į viršų, kad lengviau galėtumėm nustatyti artimiausią pavėsį ir iki jo žaibiškai nusigautumėm, kol dar neišsprogo šikna! Kuomet jau atsiduriat artimiausiame pavėsyje vienas – išleidžiate tornadą visu pajėgumu. Jūs ramus, nes koncentracija per maža sukelti sprogimui. Tačiau jeigu jūs į pavėsį pakliuvote keliese, tuomet dujas išleidinėjate palaipsniui. Betkuris didesnis jūsų išleistas kakavinis dvoktelėjimas priverčia esančius šalia stresuoti. Jie nervingai žvalgosi ir ima keistai kvėpuoti. Visa tai, savaime suprantama, padaro sprogimo baimė. Keista būtų matyti ramų žmogų stovintį šalia sprogimo epicentro. Juk vasarą tai tokia negailestinga ir nenuspėjama stichija! Štai taip organizmas vasarą ginasi nuo karštos saulės…

Jūs sakysite: „Eiik jauu… Negali būti! Čia jau suvėlei visišką nesąmonę…“ Bet tuomet kaip jūs paaiškinsit tą faktą, kad po akių operacijos daktarai liepia maitintis vien jogurtais ir bananais, kad neužkietėtų viduriai? Būtent! Dėl to, kad sąryšis tarp akių ir dujų žarnyne egzistuoja! Ką trumpai norėjau pasakyti – pavėsis, tai būtina sąlyga išgyventi. Dabar jums kyla klausimas, o kas būtų, jeigu pavėsio nebūtų? Šitai irgi nesunku iliustruoti gyvu pavyzdžiu… Afrika! Vienas sprogo – visi aplink juodi.. ar bent jau aprūkę… Jeigu bent kiek domėtumėtės Afrikos istorija, tai rastumėt tokį faktą, kad Sahara anksčiau buvo didžiausia kopūstų plantacija pasaulyje… Tačiau atėjus derliaus nuėmimo sezonui viskas išdegė, kaip kad būtų palaistyta napalmu! Ir dabar… Matome ten tik didžiulę dykumą ir gilią duobę Afrikos ekonomikoje. Išliko tik greičiausieji, kurie sugebėjo įveikti šiuos sprogstančių brolių ir seserų labirintus. Tokie kaip Useinas Boltas! Sakote Boltas iš Jamaikos? Tarkim, kad per vandenį ne vienas Jėzus vaikščioti mokėjo. Prispyrus gyvybės ar mirties klausimui ir Boltas sugebėjo vandeniu iki Jamaikos nubėgti.

Šis įvykis sukrėtė visus pasaulio gyventojus. Išskyrus čiukčius. Jie jautėsi gyvenantys pavojingiau, nes poliarinės dienos trunka pusę metų. Bet visais laikais pasauliui buvo ant jų nusišikt. Debilų, kurie valgo geltoną sniegą, nuomonė niekam nerūpi.

Bet kad ir kaip ten bebuvę, vasara turi ir šiokių tokių privalumų. Ypač verslininkams. Tikriausiai ne vienas pagiriomis esate vartoję mineralinį vandenį „Vytautas“? O ar teko kada nors ragauti jo šilto? Koks skonis? Primena myžalą, bet tai ne myžalas… Tuomet kas tai? Tikėsite manim ar ne, bet tai prakaitas! Dabar jūs vėl sakot: „prakaitas?! Ką čia nusišneki?!“ Ech… Žmonės žmonės… Nebūtina rėkti… Čia tik elementari tiesa… Juk žinot, kad čeburekus daro iš kačiukų, bet vistiek visi juos valgo! Tas pats ir su mineraliniu! Kas čia blogo suvalgytą kačiuką užsigerti prakaitu?

O dabar – gamybos procesas! Birštono mineraliniai vandenys (sutrumpintai BMV) samdo visus Vytautus, kurių kūno masė yra minimum 110 kilogramų. Visus susodina į vieną patalpą su minkštomis sienomis, apvelka trim megztiniais, sušeria extazy tablečių, įjungia techno muziką, išjungia oro kondicionierių ir užrakina 24 valandoms. Kambaryje tėra tik kriauklė iš kurios galima atsigerti ir didžiulis bliūdas sūdytų riešutų. Visi ten be pertraukos taškosi visą naktį, ryja riešutus ir vandenį. Ryte megztiniai surenkami ir išgrežiami tiesiai į butelius. Vytautų svoris nuo 110 kg iki 65 kg. Tačiau valgydami duoną su taukais greit susigrąžina svorį. Dėl sūdytų riešutų mineralinis pakankamai sūrus, o dėl extazy pakankamai gazuotas. Kadangi darbuotojai tampa priklausomi nuo tokio darbo – BMV niekada nebankrutuos. Kompanijoje dirba nevien Vytautai… Čia mielai priima visas Birutes ir Rasas… Panašiai gaminamas ir mineralinis „žalia giria“… Surenkami žalgirio sirgalių šalikėliai ir išspaudžiami į bendrą kibirą. Kadangi visi vartoja tik alų – mineralinis būna negazuotas. Turbūt pasakysite, kad skamba šlykščiai, tačiau tai natūralu. O kas natūralu – tas sveika!

123
Dalinkis naujienomis