2021-05-11

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Perspėja augintinių šeimininkus: šeriant neaiškios kilmės skerdiena – galimos skaudžios pasekmės

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriams bendradarbiaujant su Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos (VMI) pareigūnais, buvo atliktas kontrolinis jautienos skerdienos pirkimas. Pareigūnams įtarimų sukėlė vieno Kėdainių kačių veislyno patikrinimo metu paaiškėjusi informacija, kad katės buvo šeriamos žalia mėsa, kuri įsigyjama iš internete besiskelbiančio prekiautojo.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad asmuo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje ne kartą talpino skelbimus, juose siūlydamas pirkti jautienos šunų šėrimui. Ją siūlė išpjaustyti ir atvežti pagal užsakymus į įvairius šalies miestus.

Pagal šią informaciją patikrinę daugiau skelbimų įrašų, kuriuose mažiausiai šešis kartus buvo skelbta apie visoje Lietuvoje parduodamą jautieną šunims, VMVT inspektoriai inicijavo kontrolinį jautienos mėsos pirkimą.

Asmuo kontrolinį pirkimą atlikusiems Šiaulių apskrities VMI pareigūnams pardavė neaiškios kilmės jautienos. Į plastiko maišus buvo supakuota įvairios mėsos žaliavos – jautienos atraižų, kaulų, jau praradusios prekinę išvaizdą jautienos kumpinės dalies ir kt. Greičiausiai tai brokuotos jautienos skerdenos atliekos.

Vasario mėn. VMVT Šiaulių departamento inspektoriams, bendradarbiaujant su Šiaulių apskrities VMI Kontrolės departamento Operatyvios kontrolės skyriaus specialistais bei policijos pareigūnais, atlikus neplaninį patikrinimą, išsiaiškinta, kad prekyba trečios kategorijos šalutiniais gyvūniniais produktais vykdyta nelegaliai. Pareigūnams tokia mėsa prekiavęs asmuo nepateikė jautienos mėsos skerdenos dokumentų ir nebuvo linkęs bendradarbiauti.

Administracinį nusižengimą padariusiam asmeniui uždrausta vykdyti neteisėtą veiklą, už nustatytus pažeidimus jam bus skirtos administracinio poveikio priemonės. Nesaugią žalią mėsą neleista tiekti rinkai ir nurodyta sunaikinti šalutinių gyvūninių produktų tvarkymo įmonėje.

 

VMVT primena, kad neteisėtas vertimasis ūkine, komercine veikla, neturint tam leidimo, užtraukia baudą nuo 390 iki 1100 eurų, o toks administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą iki 2400 eurų.

Gyvūnų augintinių savininkai raginami nepirkti neaiškios kilmės mėsos savo augintiniams. Veterinarijos specialistai primena, kad netinkama ir augintinių poreikiams nepritaikyta mityba gali skaudžiai atsiliepti jų sveikatai ar net sukelti pavojų gyvybei. Nesąžiningų prekiautojų mėsa be kilmės dokumentų gali būti ir iš sergančių gaišusių gyvūnų ar užkrėsta įvairiais parazitais.

81
Dalinkis naujienomis