Tuti.LT

Visos pramogos vienoje vietoje

Poliucijos. „Šlapi sapnai“: normalu ar ne?

Poliucijos. „Šlapi sapnai“: normalu ar ne?

Naktinė poliucija arba „šlapi sapnai“ yra nevalingas sėklos išsiveržimas miego metu. Nors apie tai dažnai gėdijamasi kalbėti ir su tuo susiduriantis žmogus kartais mano esantis nenormalus, naktinė poliucija yra ganėtinai dažnas reiškinys.

Tyrimai parodė, kad maždaug 83 proc. vaikinų patyrė arba kažkuriuo savo gyvenimo laikotarpiu patirs naktinę poliuciją, rašoma tinklalapyje realsexedfacts.com.

Labiau paplitęs naktinės poliucijos pavadinimas yra „šlapi sapnai” arba „nevalingas orgazmas”. Šio reiškinio priežastis ne visada, bet dažnai yra susijusi su erotinėmis mintimis ir sapnais.

Kartais sunku nustatyti, kas sukėlė nevalingą orgazmą arba naktinę poliuciją. Neretai orgazmą patyręs vyras nubunda, o kartais – gali ramiai išmiegoti visą naktį net neprabudęs.

Nors naktinė poliucija yra labai dažnas reiškinys, dėl to, kad apie tai yra retai kalbama, daugumai vaikinų kyla klausimas, ar jie yra normalūs, jei patiria šiuos „šlapius sapnus“.

Ši tema yra labai asmeniška ir intymi, tad sunku apie tai kalbėtis su savo bendraamžiais ar sveikatos priežiūros specialistais. Galbūt žinojimas, koks tai yra paplitęs reiškinys, leis vaikinams, kurie su tuo susiduria ir klausia savęs, ar tai yra normalu, jaustis ramiai.

Paprastai vaikinai patiria naktines poliucijas, kai lytiškai subręsta, vis dėlto kai kurie vaikinai susiduria su tuo daug vėliau, jei iš viso susiduria.

Mokslininkai teigia, kad tai yra susiję su sapnais. Kai kurie vaikinai nepradeda sapnuoti erotinio pobūdžio sapnų iki vėlyvos paauglystės, o kai kurie vaikinai tokių sapnų nesapnuoja išvis!

Naktinių poliucijų dažnumą sunku lyginti, nes kiekvieno vaikino atvejis yra unikalus. Atrodo, kad tokie faktoriai, kaip masturbavimosi dažnumas, amžius ir maistas, menkai įtakoja tai, kaip dažnai vaikinai patiria nevalingą orgazmą.

Vis dėlto, mokslininkai teigia, kad vyrai, kurie masturbuojasi mažiau, patiria naktines poliucijas dažniau, nei vyrai, kurie masturbuojasi reguliariai.

Šiandien rinkoje egzistuoja kelios „priemonės“, kurios, pasak jų gamintojų, gali panaikinti arba sumažinti naktines poliucijas, tačiau tyrimai parodė, kad nei vienos iš šių priemonių veiksmingumo negalima pagrįsti medicininiais įrodymais ir teigti, kad jos išgydys ar sumažins naktines poliucijas.

Taigi, atsakant į naktines poliucijas patiriantiems vyrams kylantį klausimą „ar aš esu normalus?”, atsakymas yra paprastas – „taip”.

„Nevalingas orgazmas” miegant yra plačiai paplitęs reiškinys ir neverta dėl to jaudintis. Vaikinai, kuriems taip nutinka neturėtų nerimauti dėl naktinių poliucijų dažnumo.

Nesvarbu, ar jums tai nutinka dažnai, ar retai, tyrimais nėra nustatyta, kad tai būtų kokia nors liga arba anomalija.

Jei jūs dėl ko nors nerimaujate, ar turite su tuo susijusių klausimų, pasikalbėkite su savo sveikatos priežiūros specialistu. Su tuo susiduria daug daugiau žmonių, nei jūs manote!