Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Premjerė apžiūrėjo būsimą iš Lietuvos kilusios litvakų menininkės parodą Romoje

Rugsėjo 2 d. premjerė Ingrida Šimonytė lankėsi Romos Nacionalinėje modernaus ir šiuolaikinio meno galerijoje (it. Galleria Nazionale d‘Arte Moderna e Contemporanea). Susitikime su galerijos vadove Cristiana Collu premjerė aptarė šalių kultūrinį bendradarbiavimą.

Pagrindinė pokalbio tema – šių metų rudenį Nacionalinėje modernaus ir šiuolaikinio meno galerijoje Romoje įvyksianti personalinė litvakų kilmės menininkės Antoniettos Raphaël Mafai paroda. Lietuva yra šios parodos partnerė. I. Šimonytė padėkojo galerijos vadovei ir kuratorėms už ypatingą dėmesį šiai litvakų kilmės kūrėjai.

„Litvakų palikimas yra svarbi bei neatsiejama Lietuvos kultūros ir istorijos paveldo dalis. Tikiuosi, kad šios menininkės paroda bus gausiai lankoma ir praturtins meno mylėtojus“, – sakė premjerė.

Žinomos Italijos skulptorės ir tapytojos Antoniettos Raphaël Mafai darbai eksponuojami ir archyvuojami minėtoje galerijoje, kituose Italijos muziejuose ir privačiose kolekcijose. Parodoje bus nagrinėjama ne tik litvakiška menininkės kilmė, bet ir moterų autorių vaidmuo mene.

18