Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prevencinis renginys ragino nepamiršti – „Likimas Tavo rankose.“

2021 m. lapkričio 18 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Daiva Maselskienė ir Miglė Šilgalė kartu su socialiniais partneriais vykdė prevencinį renginį, socialinio projekto smurto artimoje aplinkoje tematika „Likimas Tavo rankose.“ pristatymą Utenos rajono gyventojams, renginys vyko Utenoje, Kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“. Prevencinio renginio metu vyko tiesioginė transliacija Utenos policijos bendruomenės pareigūnų „Facebook“ paskyroje.

Renginį pradėjo Utenos Kamerinio teatro aktorė Justina Mandrijauskaitė skaitydama eilėraštį.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys pasveikino atvykusius į renginį, atkreipė visuomenės dėmesį į tai, kad smurtas aktuali problema visuomenėje, dėkojo visiems už dalyvavimą renginyje, kurio tema iš tiesų nelengva ir skaudi.

Bendruomenės pareigūnė Daiva Maselskienė pateikė statistinius duomenis dėl smurto artimoje aplinkoje. Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate užregistruotos 2021 m. -72 nusikalstamos veikos susijusios su smurtu artimoje aplinkoje. Nukentėjo moterų 2021m. – 44, vyrų – 21, vaikų – 8. Atkreiptas dėmesys į tai, kad esant smurtui kyla pavojus ir gyvybei, nuo nežymaus iki labai akivaizdaus. Dažniausiai smurtauja stipresnis prieš silpnesnį. Moterys dažniau naudoja psichologinį smurtą, vyrai fizinį. Pirmiausia pasireiškia psichologinis smurtas, kurį vėliau papildo įvairaus sunkumo fiziniai veiksmai. Gali būti viena arba kelios, o galbūt ir visos, dažniausiai pasitaikančios smurto artimoje aplinkoje rūšys.

Pareigūnė pasveikino ir nuoširdžiai padėkojo moteriai už drąsą, kad sutiko atvykti ir dalyvauti renginyje, paliudyti tikrą savo gyvenimo istoriją, kaip ji susidūrė su smurtu artimoje aplinkoje, bet didelių pastangų dėka jai pavyko išeiti iš smurto rato, atsitiesti, pakeisti savo gyvenimą. Moteris būdama už širmos papasakojo savo išgyvenimus, atsakė į užduotus klausimus, skatino smurtą patiriančius asmenis netylėti, ieškoti pagalbos ir sukaupus visas jėgas, stengtis pakeisti savo gyvenimą, nekentėti ir išeiti iš užburto smurto rato, dėl savęs, dėl vaikų. Moters istorija nuoširdžiai palietė klausytojų širdis.

Utenos policijos bendruomenės pareigūnės Daiva Maselskienė, Miglė Šilgalė vykdydamos smurto artimoje aplinkoje prevenciją, bendradarbiaujant su grožio salono „Urban Beauty“ įkūrėja Dangira Tubeliene inicijavo socialinį projektą „Likimas Tavo rankose.”. Moterys subūrė skirtingų sričių profesionalių specialistų komandą, kuri savo iniciatyva, idėjomis ir pastangomis įgyvendino prevencinį projektą. Šio projekto tikslas: skatinti visuomenės netoleranciją smurtui artimoje aplinkoje. Atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad smurtas pavojinga nusikalstama veika, kad vienu metu gali būti ne tik viena, bet ir kelios smurto formos vienu metu, kyla grėsmė sveikatai ir gyvybei. Paliesti žmogaus širdį, kad kiekvienas pagalvotų apie savo gyvenimą ir priimtų tam tikrus sprendimus, nes visi nusipelno būti mylimi, gerbiami, gyventi saugioje aplinkoje. Tikimąsi, kad šis projektas paskatins asmenis netylėti, nekentėti, ieškoti pagalbos ir apie žinomus smurto atvejus pranešti policijai. Projektas buvo pristatytas visiems susirinkusiems. Atlikėja Silvija Lubytė atliko savo kūrybos dainą.

Bendruomenės pareigūnė nuoširdžiai dėkojo visiems už komandinį darbą. Tikime, kad šio komandinio darbo dėka sukurtas prevencinis filmukas pasieks ne tik Utenos rajono, bet ir kitus Lietuvos gyventojus. Kiekvienas pažiūrėjęs, pabus pats su savimi ir savo mintimis, pagalvos apie savo gyvenimą, priims svarbius sprendimus, teigiamų pokyčių link.
Bendruomenės pareigūnės kartu su viršininko pavaduotoju įteikė apdovanojimus už bendradarbiavimą su policija vykdant smurto prevenciją Utenos rajone: grožio salono „Urban Beauty“ įkūrėjai Dangirai Tubelienei, senjorei Liudai Plepienei, Nemirai Čiačienei, Utenos policijos rėmėjoms – Evelinai Puodžiukaitei, Silvijai Lubytei, Utenos Kamerinio teatro aktorei Justinai Mandrijauskaitei. Projekto fotografams: Tautvydui Juknevičiui, Viktorijai Makovskajai. Makiažo meistrei – „Urban Beauty“ kosmetologei Gabrielei Matiukaitei. Maketuotojai – Gintarei Godceitei. „Nebūk nuoga” įkūrėjai Justinai Bučienei, VšĮ Utenos Verslo informacijos centro direktorei Irinai Šeršniovai.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys dėkojo Utenos policijos bendruomenės pareigūnams ir visai komandai už profesionaliai atliktą darbą, už visos komandos indėlį, pastangas, asmeninį laiką, įdėtą visą širdį stengiantis atlikti prasmingą darbą. Šis socialinis projektas sukuria emociją, paliečia žmogaus širdį. „Per vieną dieną mes pasaulio nepakeisim, bet kiekvienas nuo savęs galime įdėti nors po mažą mažą grūdelį, kurdami gerumą“, – sakė viršininko pavaduotojas.

Gyvenimas ne visada dovanoja tik šviesias spalvas, būna ir tamsių pilkų, juodų atspalvių, tačiau viskas priklauso nuo mūsų pačių, kokį gyvenimo kelią pasirinksime – „Likimas Tavo rankose.”

22