Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Prezidentas Tokijo vicečempionei Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei įteikė apdovanojimą už nuopelnus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitiko su šiuolaikinės penkiakovės atstove, Tokijo olimpinių žaidynių vicečempione Laura Asadauskaite-Zadneprovskiene. Susitikimo metu šalies vadovas su sportininke kalbėjo apie Lietuvai iškovotą sidabro medalį.

Susitikime, kuriame dalyvavo ir sportininkės šeima, L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei buvo įteiktas apdovanojimas už nuopelnus Lietuvai – Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didysis kryžius.

Šis apdovanojimas sportininkei skirtas 2020 m. liepos 3 d. dekretu –  už 2013 m. pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionato aukso medalį, 2014-2016 m. Europos šiuolaikinės penkiakovės aukso medalius ir 2019 m. Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato aukso medalį. Apdovanojimas įprastai teikiamas asmenims, kurie pasižymėję uoliu ir sąžiningu darbu valstybės tarnyboje ar visuomeninėje veikloje.

„Visada žiūrėdamas į Jus galvoju, kiek daug žmoguje jėgos, ryžto, ištvermės, kantrybės ir valios. Todėl su džiaugsmu įteikiu šį apdovanojimą, kurio nusipelnėte su kaupu. Šis garbingas apdovanojimas – už ilgamečius Jūsų pasiekimus“, – sveikindamas sakė Prezidentas.

Šalies vadovas per pokalbį su sportininke ir jos vyru bei treneriu Andrejumi Zadneprovskiu domėjosi įspūdžiais, aptarė iššūkius, su kuriais buvo susidurta ruošiantis olimpiadai. Prezidentas su L. Asadauskaite-Zadneprovskiene taip pat aptarė reikalingus pokyčius Lietuvos sporto sistemoje ir didesnį jaunimo įsitraukimą, siekiant aukštesnių rezultatų ateityje.

46