2021-05-18

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Priimti pakeitimai dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo trišalės sutarties sudarymo

Trečiadienį Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros objektų išpirkimo tvarkos aprašo redakcinius pakeitimus.

2020 m. gegužę Seime buvo priimti Savivaldybių infrastruktūros plėtros ir su juo susijęs Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymai, kurie įsigaliojo nuo sausio 1 d. Todėl siekiant suvienodinti teisinį reglamentavimą, Aplinkos ministerija inicijavo tvarkos aprašo pakeitimus, išimant nuostatas dėl trišalės sutarties sąlygų, kurios nuo šių metų pradžios galioja Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatyme.

Išimtos nuostatos nurodė, kad tais atvejais, kai geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtrą vykdo fiziniai ar juridiniai asmenys, o ne savivaldybių kontroliuojamos geriamojo vandens tiekimo įmonės, privaloma sudaryti trišalę sutartį tarp šių asmenų, savivaldybės, geriamojo vandens tiekėjo ar kito savivaldybės infrastruktūros valdytojo.

Vyriausybei patvirtinus siūlomus pakeitimus, trišalės sutarties sudarymą nuo šiol reglamentuos tik Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymas.

97
Dalinkis naujienomis