2021-05-11

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Pusėje tikrintų anketų rastos klaidos: keleivių prašoma atidumo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys šalies oro uostuose ir Klaipėdos jūrų uoste, primena, kad, jei keleiviai, grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą, pildydami elektroninę anketą pateiks tikslius duomenis, bus pasiruošę sugriežtintoms patikros procedūroms ir turės visus reikalingus dokumentus, tai padės užtikrinti, jog papildomai laiko gaišti neteks ir patikros procedūros neapsunkins. 

Taip pat pateikti tikslius duomenis būtina ir dėl to, kad nekiltų sunkumų dėl nedarbingumo pažymėjimų išdavimo bei registracijos COVID-19 ligai nustatyti skirtam tyrimui.

NVSC specialistai pastebi, kad keleivių pateiktose anketos, kurias kiekvienas keliautojas turi užpildyti ir gauti užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – randamos klaidos varduose, pavardėse, asmens koduose, taip pat pastebėti atvejai, kai netiksliai nurodytas izoliacijos adresas ar pažymėta, jog žmogui galioja izoliacijos išimtys, nors to pagrindžiančių dokumentų jis neturi. Tokių anketų, kuriose rasta vienokių ar kitokių netikslumų – beveik pusė iš visų keleivių pateiktų duomenį. Elektroninės anketos nebuvo užpildę vos keliolika keliautojų.

NVSC primena, kad visi keliautojai privalo užpildyti keliautojams skirtą anketą https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form ir turėti vadinamąjį QR kodą. Specialistai sutikrins, ar anketoje pateikti duomenys sutampa su asmens duomenimis, todėl visi keleiviai duomenis, pildydami anketą, raginami pateikti atsakingai ir sąžiningai. Siekiant išvengti nesklandumų, rekomenduojama elektroninę formą užpildyti ne vėliau negu likus 24 val. iki kelionės.

Taip pat NVSC specialistai, įvertinę pirmuosius duomenis, pastebi, kad apie 80 proc. keleivių atvyko ar grįžo į Lietuvą, neatlikę testo COVID-19 ligai nustatyti.

NVSC primena, kad keleiviai turi turėti dokumentus, įrodančius, kad prieš atvykdami į Lietuvą (48 val. iki atvykimo) atlikto testą COVID-19 ligai nustatyti. Jei tyrimą žmogus planuoja atlikti Lietuvoje, rekomenduojama iš anksto užsiregistruoti tyrimui Karštąją koronos linija 1808. Jei keleiviai to nebus padarę, NVSC specialistai juos užregistruos koronaviruso diagnostiniam tyrimui į mobiliuosius punktus. Ar keliautojai nuvyks atlikti tyrimo, bus tikrinama – to nepadariusiems gali grėsti administracinė atsakomybė, kadangi tokio tyrimo atlikimas yra privalomas.

Jei žmogus yra persirgęs – su savimi oro ar jūrų uoste turėti gydymo įstaigos pažymą apie tai, kad jam COVID-19 liga buvo patvirtinta atlikus laboratorinį tyrimą ne seniau nei prieš 90 dienų iki grįžimo / atvykimo į Lietuvą. Jei žmogus paskiepytas – dokumentus, įrodančius, kad tai padaryta pagal pilną skiepijimo schemą. Dokumentai turi būti su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą.

NVSC primena, kad iš bet kurios valstybės atvykusiems asmenims privaloma 14 dienų izoliacija. Galimybė ją sutrumpinti numatyta ne anksčiau nei 10 dieną, savo lėšomis atlikus testą COVID-19 ligai nustatyti ir gavus neigiamą atsakymą.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

166
Dalinkis naujienomis