Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Raseinių neįgalieji išgirdo apie profesinę reabilitaciją ir gestų kalba

Suaugusiųjų švietimo savaitėje „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi!“ Užimtumo tarnyba pristatė galimybes negalią turintiems asmenims mokytis. Lapkričio 15 d. VšĮ Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centre vyko renginys „Įveik negalią – pradėk mokytis!“, kuriame klientų aptarnavimo skyriaus vedėja Drąsė Butkienė supažindino neįgaliuosius su profesinės reabilitacijos programa.

„Ši tema centro lankytojams pasirodė aktuali ir pritraukė nemažą skaičių klausytojų. Jiems buvo pristatyti programos privalumai, galimybė keisti ne tik profesiją, bet ir savo ateitį“, –  pasakojo D.Butkienė, pridurdama, kad pakvietė susidomėjusius atvykti į savo kabinetą ir pakalbėti plačiau.

Profesinės reabilitacijos paslaugas teikiančios mokymo įstaigos  –  Šiaulių darbo rinkos mokymo centras bei VšĮ „Vilties žiedas“  –  atstovės skatino neįgaliuosius kurti savo ateitį ir nebijoti pakeisti kasdieninės rutinos: „Matome, kaip priemonėje dalyvaujantys neįgalieji keičiasi, pradeda daugiau bendrauti, tampa atviresni ir drąsesni, ir tai labai džiugina“,  –  kalbėjo „Vilties žiedo“ atstovė Jūratė.

Raseinių rajone gyvenanti parolimpinių sporto šakų čempionė Irena Perminienė ne tik savo pavyzdžiu parodė susirinkusiesiems, kad reikia aktyviai dalyvauti visuomeniniame ir profesiniame gyvenime. Judėjimo negalią turinti moteris renginio dalyviams informaciją pateikė gestų kalba.

Užimtumo tarnybos atstovė D.Butkienė tikino, kad ateityje neįgaliesiems bus pristatomos ir kitos paslaugos: „Šiuo laikotarpiu kai kurie asmenys vengia mokytis dėl rizikos sveikatai, bet aktyviai tuo domisi“.

Profesinės reabilitacijos tikslas – padėti neįgaliems asmenims integruotis į darbo rinką, atkuriant asmens darbingumą bei įgyjant naujų profesinių kompetencijų, taip pat – siekiant savarankiškai įsidarbinti ar dalyvauti įdarbinimo programose. Profesinės reabilitacijos programos metu finansuojamos mokymo įstaigos suteiktos paslaugos, apgyvendinimo ir transporto išlaidos, kelionės išlaidos, išskyrus keliones miesto transportu. Profesinės reabilitacijos programų sąrašą galite rasti čia.

26