Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Rugpjūčio 10-osios mitingas prie Seimo prieš prievartinį skiepijimą

Rugpjūčio 10 d., antradienį, nuo 9-17 val. Vilniuje prie Seimo 5-6 ar daugiau ūkstančių žmonių susirinko į mitingą prieš Lietuvos valdžios ketinimą visus Lietuvos piliečius priverstinai skiepyti, o atsisakantiems skiepytis sudaryti nepakenčiamas gyvenimo sąlygas.

Tą pačią dieną mitingas buvo surengtas ir Klaipėdos Atgimimo aikštėje. Ten gausus mitinguotojų būrys taip pat  pasisakė prieš priverstinį skiepijimą, prieš ketinimus nušalinti nesiskiepijančius nuo darbo, neleisti naudotis viešuoju transportu ir kitus griežtus ribojimus nepasiskiepijusiems asmenims. Skambėjo šūkiai „gėda“, „laisvė, vienybė, garbė“.

Protestuotojams susirinkus prie Seimo, antradienio ryte, buvo atgabentos ir kartuvės, su trimis kabančiomis kilpomis, esą skirtos tautos išdavikams.

https://www.facebook.com/Manikofoto

Buvo užfiksuota ir tai, kad vienas protesto dalyvių laikė telefoną, ant kurio nugarėlės matėsi svastika.

Proteste dalyvavo bei į jo dalyvius nuo scenos kreipėsi keletas Seimo narių, tarp jų Mindaugas Puidokas, Dainius Kepenis, Petras Gražulis, Valdemaras Valkiūnas. P. Gražulis taip pat stovėjo pirmosiose eilėse, protestuotojams susiremiant su policijos pareigūnais.

Mitingo dalyviai laiko plakatus: „Už laisvą pasirinkimą. Stabdyti prievartą!!!“, „Stop prievartai prieš žmones!“, „Smerkiam Šimonytės spaudimą Lietuvai!“, „Aš prieš skiepus!“, „Landsbergių klanas virto į Landsbergių režimą!“, „Lietuvos išdavikai: Gabrielius Landsbergis, Šimonytė, Čmilytė ir Armonaitė“, „Aš ne prekė. Aš – žmogus!“, „Stop! Melui, prievartui ir segregacijai!“, „Pasiskiepijai -tai tavo sprendimas. Nesiskiepijai tai tavo sprendimas. Mes dėl to neturim tapti priešais. Aš gerbiu tavo sprendimą!“

Nesulaukę pasirodant kviestų valdančiųjų atstovų iš Seimo, mitingo dalyviai skanduoja juos smerkiančius šūkius ir reikalauja Seimo atsistatydinimo. A. Astrauskaitė pareiškia, kad vėl reikia atidaryti Lukiškių kalėjimą, nes pasak jos, „ten vieta paruošta dabartiniai vyriausybei”.

Vienu metu iš vidinio Seimo kiemo prie įvažiavimo vartų ateina Seimo narys P. Gražulis, jis bando dėkoti mitingo dalyviams, kad yra vieningi ir, kad gausiai susirinko aiškina, kad vyriausybė esą įsiklausė į jų balsą… Tačiau minios skanduotė užgožia per radijo megafoną iš už grotuotų vartų sklindantį Seimo nario balsą.

Riaušių policija apie 2 val. nakties baigė išsklaidyti nuo Seimo nesitraukusius protesto akcijos dalyvius. Jie išvaikyti pareigūnams su skydais pamažu judant į priekį ir naudojant ašarines dujas. Po kurio laiko nugriaudėjo dar vienas sprogimas.

62