Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Seimas spręs, ar drausti neatlygintai dalyti labai lengvus maišelius

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Kasparo Adomaičio pristatytus Pakuočių ir pakuočių atliekų įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pakeitimus, kuriais siekiama uždrausti nemokamai dalyti labai lengvus plastikinius pirkinių maišelius prekių ar produktų pardavimo vietose.

Pasak pataisų iniciatoriaus, toks išimties panaikinimas yra efektyvus būdas kovoti su šiukšlinimu.

K. Adomaitis tvirtino, kad naujausiais duomenimis vienam gyventojui per metus tenka 470 kg komunalinių atliekų ir šis kiekis yra 10 proc. didesnis negu buvo prieš penkerius metus.

„Šiandien daugelis prekybos centrų siūlo daugkartinius krepšelius susidėti morkoms, avokadams ir bulvėms, juos galima atsinešti ir iš namų. Aišku, tai priklausys nuo motyvacijos sutaupyti kažkiek centų vienkartiniam maišeliui. Noriu pabrėžti, kad dažnu atveju problema yra ne vieno maišelio panaudojimas, kas tikrai yra neišvengiama tam tikrais higienos tikslais, bet besaikis jų naudojimas – įdėti kiekvieną morką į atskirą maišelį ar kiekvienam daiktui po atskirą maišelį. Būtent į tokį besaikį naudojimą yra nukreipta ši iniciatyva“, − akcentavo parlamentaras.

Anot Seimo nario, net ir 1 cento įkainis būtų pakankamas žmonių įpročiams keisti.

Po pristatymo už šiuos pakeitimus (projektas Nr. XIVP-1118)  balsavo 70 Seimo narių, prieš – 3, susilaikė 16 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Aplinkos apsaugos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti pavasario sesijoje.

39