Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Seimas spręs, ar tėvadienius ir mamadienius suteikti ilgesnį laiką

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Sauliaus Skvernelio pristatytas Darbo kodekso pataisas, kuriomis siūloma sudaryti galimybę ilgiau pasinaudoti papildomomis poilsio dienomis du ir daugiau vaikų auginantiems tėvams.

Šiuo metu viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas 2 valandomis per savaitę) suteikiama darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų, arba du vaikus iki 12 metų, dvi dienos per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas 4 valandomis per savaitę) suteikiamos darbuotojams, auginantiems tris ir daugiau vaikų iki 12 metų, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.

Teikiamomis Darbo kodekso pataisomis siūloma nustatyti, kad viena arba atitinkamai dvi papildomos poilsio dienos per mėnesį galėtų būti suteikiamos darbuotojams, auginantiems vaikus ne iki 12, o iki 16 metų. Nuostatos dėl papildomų poilsio dienų suteikimo darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką, nesikeistų.

Kaip pažymi projekto iniciatorius, įstatymo projektą paskatinusios priežastys yra susijusios su poreikiu užtikrinti didesnes galimybes derinti šeiminius poreikius su darbo įsipareigojimais, skatinti tėvus kokybiškai rūpintis savo vaikais ir skirti jiems kuo didesnį ir kokybiškesnį dėmesį. „Manau, kad socialiai atsakingas verslas tikrai supranta, kad didžiausia vertybė yra darbuotojas, kuris gali atsiduoti darbui neturėdamas kokių nors rūpesčių, problemų namuose“, − kalbėjo S. Skvernelis.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 75 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 14 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Socialinių reikalų ir darbo komitete. Seimas taip pat nusprendę dėl šio projekto prašyti Vyriausybės ir Trišalės tarybos išvadų. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti lapkričio 16 d.

76