Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Seime vyks posėdis dėl VĮ „Valstybinių miškų urėdija“ pertvarkos

Lapkričio 22 d., pirmadienį, Seime nuotoliniu būdu vyks Seimo narių Aistės Gedvilienės ir Justino Urbanavičiaus inicijuotas bendras Seimo Aplinkos apsaugos komiteto ir Laikinosios Daugiafunkcinių miškų puoselėjimo grupės posėdis dėl Vyriausybėje svarstomo VĮ „Valstybinių miškų urėdija“ (VMU) pertvarkymo į akcinę bendrovę. Pradžia – 10 val.

Komiteto pirmininkės A. Gedvilienės teigimu, „šiuo metu rengiamas Nacionalinis susitarimas dėl miškų, kuris turėtų numatyti ilgalaikę Lietuvos miškų politikos strategiją, todėl dabar daroma mažai pakeitimų įstatymų lygmeniu, susijusių su miškais. Tačiau procesai miškuose vyksta, matome pokyčius medienos gamybos ir rengimo sektoriuje, girdime ne pirmą kartą keliamus klausimus dėl medienos aukcionių, medienos apskaitos realiuoju laiku ir kitų. Komiteto posėdyje, vykdant parlamentinę  kontrolę, bus siekiama gauti naujausią informaciją ir sulaukti atsakymų dėl planuojamų pokyčių“.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Vyriausybei pateiktame valstybės valdomų įmonių pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių plane numatyta atsisakyti valstybės įmonės, kaip formos, ir pertvarkyti valstybės įmonės juridinį statusą turinčią VMU ir kitas valstybės įmonių statusą turinčias įmones į išimtinai valstybės valdomas akcines bendroves.

„Prašysime pateikti daugiau informacijos dėl planuojamos girininkijų pertvarkos ir „Valstybinių miškų urėdijos“ statuso pakeitimo į akcinę bendrovę, kad VMU plačiau pakomentuotų šių planuojamų pertvarkų priežastis ir tikslus“, – sako Daugiafunkcinių miškų puoselėjimo grupės pirmininkas J. Urbanavičius.

Posėdyje taip pat bus aptariami kiti klausimai: dėl ketinimų optimizuoti girininkijas; dėl medienos apskaitos problemų ir procesų tobulinimo; dėl prekybos valstybiniuose miškuose pagamintos medienos reglamentavimo (perėjimo prie atvirų aukcionų).

Posėdyje kviečiami dalyvauti Seimo nariai, Ekonomikos ir inovacijų, Aplinkos ministerijų, VMU, Lietuvos miško ir žemės savininkų, Vakarų Lietuvos medienos perdirbėjų ir eksportuotojų asociacijų, asociacijos „Lietuvos mediena“ ir kt. atstovai.

19