2020-11-27

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Sėkmė iš pirmo žvilgsnio

Sėkmė iš pirmo žvilgsnio

Tyrimai atskleidė, kad bet kokia sėkminga karjera tik penkiolika procentų priklauso nuo žmogaus profesinių savybių. Lemiamu veiksniu tampa tai, kaip jis moka bendrauti su žmonėmis (kolegomis, partneriais). O čia svarbios ir iš pirmo žvilgsnio nereikšmingos smulkmenos.

Pirmasis žingsnis sėkmės link – pasisveikinimas. Atrodytų, kas čia sudėtingo? Tačiau kiekvienas jūsų pasakytas žodis pasižymi tam tikra emocija ir atitinkama energetika. Taigi, pavyzdžiui, familiariai sveikintis geriau tik tais atvejais, kai artimai bendraujate su žmogumi, kitais atvejais jūsų kaip profesionalaus ir taktiško darbuotojo įvaizdis gali susvyruoti, ypač jei taip pasisveikinsite su vadovu.

Antrasis žingsnis – šypsena. Būtent šypsena yra sėkmingo kontakto prielaida. Dažnai mes stengiamės pademonstruoti aplinkiniams savo protą, solidumą, sėkmingumą su rimta veido išraiška. O jūsų pagrindinis sąjungininkas, kuris padės jums sustyguoti santykius su žmonėmis – tai maloni šypsena. Statistikos duomenimis, kontaktams, prasidėjusiems su šypsena, jau garantuota devyniasdešimt procentų sėkmės. Juk besišypsantis žmogus vertinamas pozityviau. Taip ir norisi nusišypsoti jam!

Kitas žingsnis – išorė. Patarlė „sutinka pagal išvaizdą, palydi pagal protą“ turi tapti jūsų devizu kelyje į sėkmingą karjerą. Nebūtina bėgioti po parduotuves ir pirkti firminius drabužius, sėdėti madingame salone tris valandas, kad sukurtumėte madą sekančio žmogaus įvaizdį. Svarbiausia, kad ir ką apsirengtumėte, visuomet turite atrodyti švariai ir tvarkingai. Būtent tai, kaip atrodote, byloja apie tai, kaip žiūrite į savo pareigas, nesvarbu, kokioje srityje darbuojatės. Pavyzdžiui, ką gali išduoti nutrupėjęs nagų lakas? Pirmiausia tai, kad neradote laiko manikiūrui, vadinasi, nemokate organizuoti savo laiko…

Jūsų apranga turi padėti jūsų darbui, o ne jam kliudyti. Taigi visuomet rinkitės drabužius, su kuriais jums patogu ir kurie, žinoma, tinkami jūsų pareigoms. Juk bet koks daiktas, jei jis „ne jūsų“, įtakos tai, kaip elgiatės ir galvojate, o tai gali pakenkti karjerai. Tačiau ir pernelyg susitelkti į savo išvaizdą nereikėtų. Tai taip pat gali pakenkti jūsų gero darbuotojo reputacijai.

Galima pateikti dar daugybę tokių smulkmenų pavyzdžių (prisiminkite vardus, laikykite darbo stalą tvarkingą, lankykitės renginiuose ir pan.). Svarbiausia – visuomet tikėkite sėkme ir viskas pavyks! Juk būtent jūsų vidinis pasitikėjimas suteiks jėgų kelyje į profesines aukštumas.

34