2020-12-03

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Seksas po kūdikio gimimo

Seksas po kūdikio gimimo

Po ilgų laukimo mėnesių gimsta naujas šeimos narys. Ir nors, regis, visą amžinybę laukėte, kol galėsite pamatyti, kokios spalvos bus jo akys ar plaukai, taip pat laukiate ir kito dalyko – grįžtančio fizinio intymumo.

Viskam savo laikas

Dauguma ginekologų rekomenduoja palaukti nuo šešių iki aštuonių savaičių po gimdymo.

„Tačiau šis laikas – tik rekomendacinio pobūdžio, jokiu būdu ne griežta taisyklė, – sakė San Francisko gydytoja Tori Kropp, besispecializuojanti motinos ir kūdikio sveikatos srityje. – Svarbiausia yra palaukti, kol moters kraujavimas liausis. Tai ženklas, kad placentos vieta gimdoje užgijusi. To galima sulaukti jau po keturių savaičių arba šiek tiek vėliau.“

Net išnykus kraujavimui, kiti fiziniai pokyčiai, tokie kaip skaudančios krūtys ar vaginos sausumas, gali sumažinti jaunosios mamos norą mylėtis.

„Nuovargis taip pat yra didžiulė problema, – teigė T.Kropp. – Įprastinis nusiskundimas, kurį girdžiu: „Miegas toks svarbus, jog mylėjimasis atrodo gero miego laiko švaistymas“. Tai visiškai suprantama, kadangi nė vienas mūsų neištveria ilgai be miego“.
REKLAMA

Svarbu ir tai, kas vyksta galvoje

Kai parsinešate mažytį ryšulėlį namo, daug kas keičiasi. Regis, visą laiką tik ir reikia keisti vystyklus bei maitinti – išsenka net energingiausi tėvai. Tačiau daug ką lemia ir psichologiniai pokyčiai.

Staiga jūs ne tik vyras ir žmona, bet ir mama su tėčiu. Galite jausti didesnę atsakomybę už savo naują šeimą, o dėl to jūsų stresas gali tik padidėti. Jūsų žmonos krūtys, buvusios malonumų šaltiniu jums abiem, dabar tapo kūdikio pietų stalu – vieninteliu jo maisto šaltiniu. Šie pasikeitimai, kartu su fiziniais pokyčiais, kuriuos išgyvena mama, hormonų svyravimu ir kūnu, kuris nebeprimena ankstesniojo, buvusio prieš gimdymą – gali lemti tai, jog seksas kuriam laikui nustumiamas į šalį.

„Esti porų, kurios laukia daug ilgiau, nei rekomendavo gydytojas, – pregnancytoday.com sakė psichoterapeutė Edie Raether, teikianti konsultacijas poroms apie seksualinį gyvenimą, gimus pirmam vaikeliui. – Kai kurios priežastys yra fizinės, tarp jų – cheminiai pokyčiai, kuriuos jaučia moteris, pagimdžiusi vaiką. Kartais moteris pamiršta, kad yra žmona, moteris ir tampa tik mama“.

Pavargusi – retai reiškia, jog seksuali

Nors E. Raether pripažįsta, kad vyrai gali prisiimti kai kurias ar net daugumą kasdienių pareigų pirmosiomis kūdikio gyvenimo savaitėmis, tačiau paprastai būtent mama keliasi naktį maitinti kūdikio, ypač jei žindo, o tėtis kitą rytą turi eiti į darbą. Jos sumažėjusio susidomėjimo seksu priežastis gali būti paprasčiausias nuovargis. O pervargę žmonės, žinoma, retai jaučia seksualinį susidomėjimą.

Skirtingas vyrų ir moterų instinktyvus sekso vertinimas taip pat gali sukelti sunkumų tarp judviejų, ypač jei įsimaišo nusivylimai ir pykčiai.

„Vyras, kurio partnerė jam nebeskiria laiko, bet bėga prie kūdikio vos jam suknirksėjus, gali susieti kūdikio gimimą su sekso praradimu“, – sakė E. Raether.

Kartais dėl to tėvai ima vengti rūpintis kūdikiu, o jų žmonos tuomet ima dar labiau globoti savo atžalas. Iš šio uždaro rato sunku išeiti.

Dauguma situacijų, kurios jums neleidžia mylėtis po kūdikio gimimo, negali būti kontroliuojamos. Galiausiai juk ką galite padaryti dėl besikeičiančio motinos hormonų lygio ar jos instinktyvaus poreikio eiti prie verkiančio vaiko?

Bet žinios yra galia – net seksualinėje srityje. Žinios suteikia didesnį supratimą. Tai leidžia viską pamatyti iš tinkamos perspektyvos“.

Patarimai, kaip vėl įžiebti seksualinę ugnį

Bendraukite: nuoširdumas padės atrasti supratimą. Jei esate susirūpinę dėl to, kas vyksta ar kas nevyksta, kalbėkitės su partnere.

Būkite kantrus ir palaikykite: supraskite, kad jei mama visą dieną būna namie, tai dar nereiškia, kad ji čia ilsisi.

Nepriimkite asmeniškai: jūsų partnerė neatstumia jūsų dėl vaiko. Ji vis dar myli jus ir nors seksas svarbu, tai ne vienintelis būdas, kuriuo ji gali parodyti ar parodys savo meilę.

Neatstumkite: nors jums norisi žengti žingsnį atgal, nedarykite to. Atminkite: nors atrodo, kad „sausra“ tęsis amžinybę, taip nebus.

Būkite jautrus: kūdikio auginimas – fiziškai sunkus darbas. Hormonų svyravimai, miego trūkumas ir nuovargis – tai priežastys, dėl kurių mama nebūna nusiteikusi seksualiai.

Raskite kitų būdų parodyti intymumą: švelnumas svarbus abiem partneriams. Glamonė, bučinys, nugaros masažas ar paprastas prisilietimas gali pasakyti daugiau nei žodžiai.

Planuokite laiką seksui: planuokite intymumą kaip ir kitus svarbius įvykius. Susitarkite su šeimos nariais, kad jie pažiūrės kūdikį ir galėsite jį palikti kelioms valandoms. Bet prisiminkite, jei mama maitina kūdikį kas porą valandų, jai reikės dienos poilsio, kad neužmigtų vos užgesinus šviesą. Pabandykite perimti naktinius maitinimus bent dieną prieš tai, kad mama galėtų atnaujinti savo energijos atsargas.

38