2020-12-04

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Septynios vietos, kurių nenorėtumėte aplankyti

Septynios vietos, kurių nenorėtumėte aplankyti

Kaip manote, kur pasaulyje yra vietos, į kurias nenorėtumėte užsukti? Viena jų – Černobylis Ukrainoje. Teritorija, esanti maždaug 30 km spinduliu apie 1986 m. sprogusį atominį reaktorių. Tūkstančiai žmonių 9-ojo dešimtmečio antrojoje pusėje atsisakė palikti šią teritoriją ir grįžo į joje esančius būstus netrukus po nelaimės. O kur likusios šešios?

1. Keimada Grandės sala (Brazilija)

Ties San Paulo pakrante esanti Keimada Grandės sala dar vadinama Kobrų sala. Ši vieta iki šiol nėra gerai ištyrinėta, saloje negyvena nė vienas gyventojas. O tam yra pakankamai rimta priežastis – manoma, kad viename kvadratiniame Kobrų salos metre gyvena 1–5 kobros. Saloje gyvenančios kobros yra vienos nuodingiausių, daugiau nei 90 proc. šių roplių įkandimų baigiasi mirtimi.

2. Černobylis (Ukraina)

Tai teritorija, esanti maždaug 30 km spinduliu apie 1986 m. sprogusį atominį reaktorių. Tūkstančiai žmonių 9-ojo dešimtmečio antrojoje pusėje atsisakė palikti šią teritoriją ir grįžo į joje esančius būstus netrukus po nelaimės. Dėl radiacijos poveikio vietos gyventojų skaičius per pastaruosius 20 metų mažėja tiesiog įspūdingais tempais.

3. Jungos greitkelis (Bolivija)

Jungos greitkelis, daugelio dar vadinamas Mirties greitkeliu, Bolivijos sostinę La Pasą jungia su Amazonės regionu. Šiame greitkelyje per metus įvyksta 200–300 mirtimi pasibaigiančių eismo įvykių. Tokie skaičiai nestebina, turint galvoje faktą, kad šiame greitkelyje nesuvaldytas automobilis paprastai pasmerkiamas kristi iš daugiau nei pusės kilometro aukščio, o didžiausias greitkelio plotis vargiai siekia tris metrus.

4. Ramri salos (Mianmaras)

Mianmarui priklausančios Ramri salų įspūdinga gamta ir puikiu klimatu greičiausiai priviliotų dešimtis tūkstančių turistų, tačiau trukdo viena smulkmena – sūriuose salų pakrančių vandenyse gyvena tūkstančiai plėšrių krokodilų. Salose atostogauti nepatiktų net ir tiems, kurie ištvertų nekėlę kojos į vandenį, mat ant kranto gausu mirtinai nuodingų skorpionų, o ore skraidžioja spiečiai maliariją platinančių uodų. Tiesa, Antrojo pasaulinio karo metais anksčiau minėtos aplinkybės nesutrukdė šešias savaites salas naudoti kaip mūšio lauką.

5. Nuodingasis Aniko sodas (Anglija)

Visi Aniko sode augantys augalai yra mirtinai nuodingi. Kalbama, kad Aniko nuodingų augalų sodą įkurti įkvėpė XVI a. Padujos (Italija) vaistinių ir nuodingųjų augalų botanikos sodas. Aniko sodas jame lankytis mirtinai bijančius turistus vilioja nedidele mažiau nuodingomis kultūromis – koka ir kanapėmis apsėta teritorija.

6. Pragaro vartai (Turkmėnistanas)

Per 1971 m. vykusius kasinėjimus Darvezės regione geologai atsitiktinai aptiko dujų pritvinkusį požeminį urvą. Dirvožemis ties urvu susmuko atverdamas beveik šimto metrų skersmens ertmę. Bandydami išvengti nuodingų dujų nutekėjimo geologai ertmę uždegė. Ertmė tebedega ir šiandien.

7. Idzu salos (Japonija)

Idzu salos yra vulkaninės kilmės salų grupė Japonijos pietryčiuose. Salos suskirstytos į du miestus ir šešias provincijas. Virš salų beveik visą laiką kybo sulfanilamidinių dujų debesis, tad vietos gyventojai priversti kaskart išeidami iš namų dengtis veidą specialia kauke.

 

19