Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Šie gestai yra uždrausti kai kuriose šalyse

Visi žinome, kad svečiose šalyse kartais geriau nerodyti tam tikrų gestų. Tačiau dažnai net nežinome, ko reikėtų vengti, kad nepapultume į nepatogią situaciją. „Daily Telegraph“ pateikė sąrašą 10 gestų, kurių reikėtų vengti, jei nenorite užsidirbti antausio.

Brūkštelėjimas per smakrą

Reikšmė: dink iš čia
Naudojamas: Belgijoje, Prancūzijoje, Šiaurės Italijoje, Tunise

Prancūzijoje šis gestas vadinamas „barzda“, nes yra susiję su vyriškumo demonstravimu, panašiai kaip elnias mojuoja savo ragais ar gaidys – skiautere. Tiesiog brūkštelkite ranka smakro apačia. Nors ir nėra toks nepadorus kaip genitalijų demonstravimas, šis gestas nėra draudžiamas ir yra laikomas truputį įžeidžiančiu būdu atsikratyti nepageidaujamu asmeniu.

Dėmesio: Italijoje šis gestas reiškia tiesiog „ne“.

Idiota

Reikšmė: tu visai idiotas?
Naudojamas: Brazilijoje

Pietų Amerikoje paplitęs gestas, skirtas kito žmogaus kvailumui pabrėžti. Norėdami jį parodyti, pridėkite kumštį prie kaktos ir plačiai išsižiokite. Gesto veiksmingumą pabrėš piktas niurnėjimas. Jei viską atlikote tinkamai, išgirsite pritariamą juoką, tik, žinoma, ne iš gesto adresato.

Moutza

Reikšmė: Eik velniop! / Išprievartausiu tavo seserį! / Į tavo veidą valausi savo užpakalį!
Naudojamas: Graikijoje, Afrikoje, Pakistane

Tai vienas iš sudėtingiausių gestų, toks senas ir įmantrus kaip japoniška arbatos gėrimo ceremonija. Tai, ko gero, yra vienas iš seniausių įžeidžiamų gestų, kuris vis dar tebenaudojamas. Moutza kilo senovės Bizantijoje, kur vyravo paprotys nusikaltėlius prirakinti prie asilo ir rodyti viešai. Vietos gyventojai iš jų neretai dar labiau išsityčiodavo: ištrindavo veidus purvu, išmatomis ar pelenais (graikiškai – „moutzos“).

Stebėtina, tačiau šis gestas išliko ir iki mūsų dienų. Metams bėgant, moutza įgavo daugiau konotacijų, įskaitant ir seksualinę – penkti ištiesti pirštai simbolizuoja penkis lytinius aktus, kuriuos gestą rodantis asmuo mielai atliktų su adresato seserimi.

5 tėvai

Reikšmė: turi penkis tėvus, t. y. tavo motina – paleistuvė
Naudojamas: arabų ir Karibų jūros šalyse

Jei norite būti deportuoti iš Saudo Arabijos – geresnio būdo už šį gestą paprasčiausiai nėra. Pats nepadoriausias gestas arabų šalyse, reiškiantis, kad adresato motina turėjo tiek daug sugulovų, jog neįmanoma nustatyti tėvystės. Šis gestas laikomas didžiuliu įžeidimu, tad smurto protrūkis beveik garantuotas. Jei nusprendėte surizikuoti – dešinės rankos pirštus sujunkite viename taške ir rodykite į juos kairės rankos smiliumi.

Pipirų malūnėlis

Reikšmė: išprotėjęs
Naudojamas: Italijos pietinėje dalyje

Italijos pietuose atsisukę varžteliai simbolizuojami šiuo gestu, vaizduojančiu pipirų malūnėlį, – neva adresato smegenys dirba kaip malūnėlis.

Ragai

Reikšmė: tavo žmona yra neištikima
Naudojamas: Brazilijoje, Kolumbijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje

Pranešti draugui apie jo žmonos nuklydimus į kairę yra nemaloni ir delikati užduotis. Laimei, daugelyje šalių tai padaryti labai paprasta – tiesiog parodykite „ragus“. Tai mažiausiai 2 500 metų senumo ženklas, simbolizuojantis buliaus ragus (bulius dažnai kastruodavo, kad jie būtų ramesni).

Šis ženklas yra gana paplitęs visame pasaulyje, tačiau jo reikšmė skiriasi. Pamatę „ragus“, neskubėkite skirtis su žmona, galbūt jūsų draugas paprasčiausiai mėgsta sunkiojo metalo muziką arba amerikietiškąjį futbolą.

Dėmesio: Saudo Arabijoje, Sirijoje ir Libane neištikimybei simbolizuoti rodomas kiek kitoks gestas – pirštai išskleidžiami, o rankos pridedamos prie ausų, stengiantis pamėgdžioti elnią.

Man visvien

Reikšmė: ignoruoju tave
Naudojamas: Graikijoje

Išvertus pažodžiui, „st’arxidia mou“ reiškia „Užsirašau tai ant savo sėklidžių“. Ir nors visai įmanoma, kad, dėl vienos ar kitos priežasties, yra tai darančių žmonių, šiuo atveju su posakiu susijęs gestas reiškia, kad jūs į tą asmenį paprasčiausiai nekreipiate dėmesio. Beje, šį gestą gali rodyti ir daliosios lyties atstovės.

Cutis

Reikšmė: velniop tave ir tavo šeimą
Naudojamas: Indijoje, Pakistane

Jei atsidursite Indijoje ar Pakistane ir sugalvosite įžeisti ne tik jus priėmusį šeimininką, bet ir visą jo šeimą, parodykite šį gestą. Jo kilmė nėra žinoma, tačiau veiksmingumas – garantuotas. Tiesiog sugniaužkite kumštį ir perbraukite nykštį per priekinius dantis, šaukdami „cutta!“ („eik velniop!“), ir rezultato neteks ilgai laukti.

Tacaño

Reikšmė: šykštuolis
Naudojamas: Meksikoje, Pietų Amerikoje

Širdis siejama su meile, o daugelyje Lotynų Amerikos šalių alkūnė – su šykštumu. Meksikoje ši sąsaja tokia gaji, kad šykštuoliai vadinami „muy codo“ („alkūnėmis), t .y. jie retai kada ją ištiesia, kad už ką nors sumokėtų. Jei jūsų draugas nesiryžta apmokėti sąskaitos, galite jam priminti „pareigą“ šiuo gestu. Poveikis bus stipresnis, jei alkūne trinktelėsite į stalą.

Dėmesio: Austrijoje ir Vokietijoje šis gestas reiškia „Tu – idiotas“ – neva adresato smegenys yra alkūnėje.

Kvepia įtartinai

Reikšmė: nepasitikiu tavimi
Naudojamas: Italijos pietinėje dalyje

Užsiimant verslu, svarbu savo partneriams pademonstruoti, kad jumis pasinaudoti nepavyks. Šis gestas rodo, jog įtariate kažką turint negerų kėslų. Pridėkite prie nosies vidurinįjį pirštą ir smilių ir truputį pajudinkite į šonus, tarsi uostydami.

54