Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Situacija pasienyje stabilizuojasi, tačiau įtampa kyla dėl dezinformacijos

,,Neteisėtų migrantų, patenkančių į Lietuvą, skaičiai stabilizuojasi, bet situacija įtempta dėl bandymo skleisti dezinformaciją“, – ketvirtadienio spaudos konferencijoje teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Anot ministrės, reaguojant į provokacijas bei Baltarusijos veiksmus, didinamos pajėgos pasienyje, rengiamasi bet kokioms provokacijoms. Šiuo metu asmenys, mėginantys neteisėtai pateikti į Lietuvą, yra apgręžiami. Per pastarąsias kelias savaites apgręžta apie 1 500 asmenų, kai kurie galbūt buvo apgręžti po kelis kartus. Taip pat labai svarbu paskelbti informaciją apie melagingas naujienas, kurias skleidžia Baltarusija.

Siekiant kuo efektyviau valdyti neteisėtos migracijos krizę, įkurtas Jungtinis situacijų centras. Jame dirba visos teisėsaugos ir kitos reikalingos šiam procesui institucijos.

Nuo pirmadienio stovyklavietėse, kur apgyvendinti migrantai, lankosi mobiliosios komandos. Jose dirba Migracijos departamento specialistai, pasieniečiai, Užsienio reikalų ministerijos atstovai ir vertėjai. Minėtų komandų užduotis – informuoti neteisėtai atvykusius asmenis apie galimybę grįžti į kilmės šalį. Šiuo metu savanoriškai grįžti į savo šalį apsisprendė 7–8 migrantai, vienas jų yra Egipto pilietis, likusieji – Irako piliečiai. Pasitelkus specialistus per dieną planuojama apklausti apie 300 asmenų.

Trečiadienį įvyko Europos Sąjungos vidaus reikalų ministrų taryba. Pasak ministrės, jos metu visi dalyviai išsakė aiškią poziciją, kad yra netoleruojama tai, ką daro Baltarusija.

„Lietuva kėlė tris esminius klausimus: vienas jų – dėl fizinio barjero finansavimo. Nors Lietuva jau priėmusi sprendimą statyti fizinį barjerą iš savo biudžeto lėšų, bet šis klausimas susijęs su išorine Europos Sąjungos (ES) siena, todėl keliamas europiniu lygmeniu. Norint užtikrinti šios sienos apsaugą, mums reikalinga finansinė pagalba fiziniam barjerui statyti“, – sakė A. Bilotaitė. Anot ministrės, ieškoma galimybių, kad fizinis barjeras būtų finansuojamas ir ES lėšomis.

33