Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Susitikime su Nyderlandų migracijos ministre aptartos hibridinės atakos atrėmimo priemonės

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė nuotoliniame susitikime su Nyderlandų migracijos ministre Ankie Broekers-Knol aptarė Europos Sąjungos (ES) išorės sienų apsaugos ir migracijos klausimus. Nyderlandų ministrė išreiškė solidarumą su Lietuva ir pabrėžė, kad palaiko penktąjį Europos Sąjungos sankcijų Baltarusijos režimui paketą.

Nyderlandų migracijos ministrė gyrė tvirtą Lietuvos poziciją migracijos krizės metu. Ji sakė suprantanti, kokia didelė našta tenka tokiai mažai šaliai kaip Lietuva, siekiant apginti visos ES išorinę sieną ir tuo pat metu tvarkytis su nematytu migrantų skaičiumi, kurie į šalį atvyko vasarą.

„Esame labai dėkingi Nyderlandams už suteiktą paramą ir palaikymą. Džiaugiuosi, jog mūsų pozicija dėl ES išorės sienos apsaugos stiprinimo,  papildomų sankcijų Baltarusijos režimui ir būtinybės keisti Europos Sąjungos teisės aktus ir migracijos politiką sutampa“, –  teigė vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Ministrė aptarė priemones, kurios jau padėjo ir ateityje padėtų spręsti neteisėtos migracijos srautų suvaldymo klausimą. Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė susitikime teigė, jog efektyviai sienos apsaugai reikalingi 3 komponentai – fizinis barjeras, stebėjimo sistemos ir pareigūnų pajėgos. Ministrė pabrėžė, jog Lietuvos siena su Baltarusija yra labai ilga, o fizinio barjero įrengimas reikalauja didelių finansinių išteklių – tam reikia 152 mln. eurų.

Ministrės A. Broekers-Knol teigimu, būtina stiprinti ES išorės sienų apsaugą ir užtikrinti atsaką migracijos instrumentalizavimui. Pasak jos, tai turi būti atspindėta būsimame Europos Komisijos teisėkūros pasiūlyme dėl Šengeno sienų kodekso pakeitimų.

Ministrės kalbėjosi ne tik apie A. Lukašenkos organizuojamą nusikalstamą žmonių gabenimą per ES sieną, bet ir apie vis stiprėjančią propagandą. Nyderlandų migracijos ministrė pasveikino Lietuvos vyriausybės sprendimą leisti pasienio ruože dirbti žurnalistams.

A. Bilotaitė pakvietė A. Broekers-Knol į kitų metų sausio mėnesį planuojamą konferenciją Vilniuje, kurioje bus siekiama rasti sprendimus dėl veiksmingesnės ES išorės sienų apsaugos. Konferencija organizuojama kartu su kolegomis iš Austrijos, Graikijos ir Lenkijos, joje dalyvaus visų ES šalių vidaus reikalų ministrai.

26