Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Susitikimuose su JAV verslo atstovais – augantis dėmesys Lietuvai

Rugsėjo 21-23 dienomis Lietuvoje viešėjo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) – Lietuvos verslo tarybos (American-Lithuanian Business Council, ALBC) kompanijų delegacija. Delegacijoje – 11 JAV kompanijų, jau vykdančių ar planuojančių savo veiklą Lietuvoje ir atstovaujančių JAV gynybos, kibernetinio saugumo, biotechnologijų ir farmacijos, inžinerinių technologijų, žmogiškųjų išteklių vadybos sektoriams: Raytheon Technologies, Oshkosh Defense, Northrop Grumman, Lockheed Martin, Palo Alto Networks, Eli Lilly, Pfizer, MSD, Thermo Fisher Scientific, Strategic Staffing Solutions, S2 Global.

Vizito metu įmonių delegacija susitiko su ministre pirmininke Ingrida Šimonyte, Lietuvos Prezidento patarėjais nacionalinio saugumo, užsienio reikalų, ekonomikos klausimais, taip pat energetikos, finansų, ekonomikos ir inovacijų, užsienio reikalų, krašto apsaugos, sveikatos apsaugos ministrais ir viceministrais, ministerijoms pavaldžiomis institucijomis.

Su JAV kompanijomis susitikęs užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas pabrėžė, kad JAV yra mums itin svarbi strateginė ir ekonominė partnerė. „Dabar, kaip niekad anksčiau, jaučiame, kad galime pasikliauti JAV politine ir ekonomine parama Lietuvai ir ženkliai išplėsti ekonominį bendradarbiavimą“, – teigė viceministras, prisimindamas, kad ALBC  praėjusią savaitę taip pat susitiko su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu jo vizito Vašingtone metu. Viceministras su įmonėmis taip pat aptarė galimybes plėtoti Lietuvos eksportą į JAV ir diversifikuoti jau esamas vertės grandines nukreipiant jas į Amerikos rinką.

Susitikime dalyvavę  Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ direktorius Elijus Čivilis pristatė Seimo planus gerinti mokestinę ir investicinę aplinką, švietimo sistemą bei pasidalijo JAV investuotojų Lietuvoje sėkmės istorijomis. Susitikimo metu įmonės taip pat turėjo puikią galimybę pasidalinti savo įžvalgomis ir pasiūlymais, kurie leistų pritraukti dar daugiau tiesioginių užsienio investicijų ir sukurti daugiau kvalifikuotų darbo vietų.

Rugsėjo 22 dieną JAV kompanijų atstovai lankėsi Vilniaus universiteto Fizikinių ir technologinių mokslų centre, kur jos buvo supažindintos su Lietuvos optikos ir lazerių kompanijų bendradarbiavimu su JAV mokslo centrais ir įmonėmis bei pasauliniais pasiekimais. Keturios Lietuvos kompanijos pristatė inovatyvius produktus ir sprendimus, kuriuos galėtų pasiūlyti JAV gynybos, inžinerijos, kibernetinio saugumo ar biotechnologijų pramonei. Amerikiečiai taip pat turėjo galimybę aplankyti Fizikinių ir technologinių mokslų centro laboratorijas.

Taip pat, rugsėjo 23 dieną, bendradarbiaujant su Krašto apsaugos ministerija, VšĮ „Versli Lietuva“ ir JAV ambasada Lietuvoje surengtas Lietuvos – JAV gynybos ir kibernetinio saugumo forumas, kurio metu metu ALBC kompanijos turėjo galimybę susitikti su Lietuvos įmonėmis.

ALBC prezidentas Eric Stewart akcentavo, jog ši verslo taryba vienija JAV kompanijas, besidominčias galimybėmis plėtoti verslą būtent Lietuvoje. Kasmetinės verslo misijos metu nuolat buvo pabrėžiama Lietuvos – JAV santykių stiprinimo svarba, išaugusios prekybos apimtys, bei tobulinamos galimybės tolimesnėms JAV investicijoms Lietuvoje. Įmonės taip pat džiaugėsi jau pasiektais rezultatais, domėjosi potencialiomis sritimis tolimesniam bendradarbiavimui aukštos pridėtinės vertės sektoriuose, mokestinės ir investicinės aplinkos gerinimu, reiškė susirūpinimą dėl iškilusių naujų saugumo grėsmių bei siūlė dar glaudžiau bendradarbiauti siekiant išspręsti iškilusius iššūkius.

Amerikos ir Lietuvos verslo taryba yra Lietuvoje investavusio JAV globalaus verslo asociacija. ALBC misija yra stiprinti JAV ir Lietuvos prekybą ir investicijas, skatinti dvišalius santykius ir šviesti visuomenę apie jų svarbą. ALBC narės yra šios Lietuvoje veikiančios kompanijos: Western Union, Thermo Fisher Scientific, Philip Morris International, Lockheed Martin, Northrop Grumman, Eli Lilly, Bell/Textron, Oshkosh Defense, Palo Alto Networks, Blue Cross/Blue Sgield, Strategic Staffing Solutions ir kt.

Daugiau informacijos apie Amerikos-Lietuvos verslo tarybą: American-Lithuanian Business Council (amlithbiz.org).

42