Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Sužinok savo elementą

Sužinok savo elementą

Kinų astrologija žmones priskiria dvylikai ženklų, kurių kiekvienas yra gyvūnas. Legenda byloja, kad kinų astrologija atsirado tuomet, kai mirštantis Buda sukvietė dvylika skirtingų gyvūnų ir kiekvienam dovanojo kinų zodiako metus. Štai jie, tie laimingieji: Žiurkė, Jautis, Tigras, Triušis, Drakonas, Gyvatė, Arklys, Ožka, Beždžionė, Gaidys, Šuo ir Kiaulė.

Kai kurių gyvūnų pavadinimai turi kelis variantus: Triušis (Zuikis, Katinas), Ožka (Avis). Kiekvienas gyvūnas turi savo metus. Pavyzdžiui, jūs gimėte 1986 metais, vadinasi, esate Tigras. Tačiau dar reikia atkreipti dėmesį ir į gimimo elementą.

Kinų astrologijoje jie yra penki: Ugnis, Žemė, Metalas, Vanduo ir Medis. Elementai tarpusavyje siejami ypatingos energijos. Vanduo simbolizuoja gyvybės kilmę, Vanduo maitina Medį, tada Medis tampa energijos šaltiniu Ugniai, tada Ugnis virsta pelenais ir tampa Žeme, kuri surenka ir saugo energiją. Kisdama Žemė virsta Metalu. Švariausio pavidalo Metalas tampa skysčiu, kuris asocijuojasi su Vandeniu, ir taip ciklas prasideda iš naujo.

Kalbant apie orą, kinai jį laiko gyvybine jėga, todėl jis pernelyg svarbus, kad būtų elementas. Be to, kiekvienas elementas dalijasi į In ir Yang energijas. Norėdami sužinoti savo gimimo elementą, paimkite paskutinį metų, kuriais gimėte, skaičių, ir sutikrinkite su trumpa siūloma charakteristika:
Paskutinis gimimo metų skaičius Elementas
0 Metalas Yang
1 Metalas In
2 Vanduo Yang
3 Vanduo In
4 Medis Yang
5 Medis In
6 Ugnis Yang
7 Ugnis In
8 Žemė Yang
9 Žemė In

Taigi paminėtame 1986 metų pavyzdyje metams atstovauja Tigras, tačiau ne paprastas, o Ugninis (iš lentelės matome, kad metai, besibaigiantys šešetu – tai Ugniniai metai, Yang energija).

In ir Yang

Jei gimėte Yang metais, esate linkę išreikšti Yang energiją. Tai – yriška energija. Ji dinamiška, galinga ir stipri. O jei gimėte In metais, pasižymite In energija. Ji – pasyvi, priimanti. Štai smulkesnis savybių sąrašas pagal elementus:

Ugnis Yang: impulsyvus, dominuojantis, nepriklausomas, įžūlus, linkęs rizikuoti, tuščiagarbis, aktyvus.

Ugnis In: vaikiškas, romantiškas, kupinas gyvenimo džiaugsmo, optimistiškas, originalus, nepastovus, intuityvus.

Žemė Yang: patrauklus, nuoseklus, pragmatiškas, materialistiškas, godus, užsispyręs.

Žemė In: atsargus, uždaras, mąslus, rūpestingas, kantrus, švelnus, atkaklus.

Metalas Yang: siekiantis tikslo, ryžtingas, aistringas, gudrus.

Metalas In: ištikimas, išrankus, įžvalgus, nuoseklus.

Medis Yang: individualistas, ekstravertas, draugiškas, savavališkas, diplomatiškas.

Medis In: nesutrikdomas, santūrus, kerintis, abejingas.

Vanduo Yang: bendraujantis, nenuspėjamas, aštraus proto, apgaulingas, išsiblaškęs.

Vanduo In: jausmingas, nesugaunamas, talentingas, turtingos vaizduotės.

Tačiau reikėtų pastebėti, kad asmenybės raiška dar priklauso ir nuo biologinės lyties. Pavyzdžiui, Ugnies elemento vyras skirsis nuo Ugnies moters. Taip pat reiktų nepamiršti, kad vyras gali būti In energijos atstovas, o moteris – Yang. Pavyzdžiui, moteris, gimusi 1986 metais – tai Ugnies asmenybė su Yang energija, o vyras, gimęs 1987 metais – Ugnies elemento, tačiau In energijos.

233
Dalinkis naujienomis