2021-05-11

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Švietimo įstaigų darbuotojams tirtis dėl koronaviruso bus privaloma

Siekdama užtikrinti visuomenės saugumą bei užkirsti kelią galimiems COVID-19 ligos protrūkiams, Vyriausybė nusprendė įpareigoti periodiškai testuotis tų sričių darbuotojus, kurie darbe nuolat kontaktuoja su kitais žmonėmis.

Sveikatos patikrinimas yra viena iš koronaviruso infekcijos valdymo priemonių, leidžiančių anksti nustatyti infekcijos atvejus, ypač pasireiškiančius besimptome forma, ir tokiu būdu užkirsti kelią infekcijos plitimui bei išvengti didelių ligos protrūkių.

Viena iš sričių, kur kontaktinį darbą atliekantys darbuotojai privalės periodiškai testuotis, ar neserga COVID-19, yra švietimas.

Testai privalomi visiems kontaktiniu būdu dirbantiems švietimo įstaigų darbuotojams, laisviesiems mokytojams ir kitiems švietimo teikėjams. Taip pat ir visiems kitų įstaigų darbuotojams, kurie teikia valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas švietimo įstaigoje ir kituose švietimo teikėjuose.

Darbdavys privalės užtikrinti, kad įstaigose dirbtų tik sveikatą pasitikrinę ir nesergantys darbuotojai. Kitu atveju darbuotojas negalės dirbti kontaktinio darbo, tik nuotoliniu būdu.

Testavimas darbuotojams nemokamas – patikrinimai finansuojami valstybės biudžeto lėšomis.

Testuojama greitaisiais antigeno testais imant ėminius iš priekinės nosies landos. Ši procedūra nesukelia nemalonių pojūčių, o rezultatai gaunami per 30 minučių.

Darbuotojų sąrašus, kuriems privaloma testuotis, sudaro ir atnaujina darbdavys bei praneša sąrašuose nurodytiems darbuotojus apie pareigą atlikti sveikatos patikrinimą.

148
Dalinkis naujienomis