Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Teisėjų taryba: neblaivus vairavęs teisėjas žemina teisėjo vardą

Neeiliniame posėdyje Teisėjų taryba (TT) patarė Prezidentui atleisti Regionų apygardos administracinio teismo (RAAT) Kauno rūmų teisėją Algį Markevičių iš pareigų savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą. Teisėjas TT posėdyje nedalyvavo.

A. Markevičius teisėjo vardą pažemino, vairavęs neblaivus: jo vairuojamas automobilis Alytuje važiuodamas atbuline eiga kliudė kitą kieme stovėjusį automobilį, o į įvykio vietą atvykus policijai teisėjui buvo fiksuotas 1,78 promilės girtumas. Dėl šio įvykio Generalinė prokurorė pradėjo ikiteisminį tyrimą, o teisėjo įgaliojimai nedelsiant buvo sustabdyti, nuo šių metų sausio 6 d. jis bylų nenagrinėja.

„Vairavimas esant neblaiviam, Teisėjų tarybos nuomone, yra netoleruotinas elgesys,  – sprendimą komentavo TT pirmininkė Sigita Rudėnaitė. – Neblaivus vairavęs teisėjas nebegali toliau eiti savo pareigų, nebegali vykdyti teisingumo, nes jo elgesys ne tik žemina teisėjo vardą, bet ir griauna žmonių pasitikėjimą teisingumu.“

TT nariai į platesnes tokio elgesio priežasčių diskusijas nesileido, tačiau pabrėžė, kad turėtų būti užkirstas kelias tokiems įvykiams ateityje, įdėmiau stebint situaciją teismų sistemos viduje. Teismuose jau pradėtas pirmas didžiulės apimties psichologinės gerovės tyrimas, kurio rezultatų ir rekomendacijų sulaukę TT nariai ir teismų pirmininkai planuoja imtis veiksmų teigiamiems pokyčiams diegti – siekti psichologinės harmonijos teismuose, padėsiančios užtikrinti ne tik komfortišką darbinę aplinką, bet ir padėsiančią vengti nesuderinamų su teisėjo profesija poelgių ne darbo metu.

32