Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Tiksliname informaciją dėl VSAT sudarytos sutarties konteinerinių namelių nuomai Medininkuose

Pasirodžius viešoje erdvėje informacijai dėl Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) liepos 26 d. ir rugpjūčio 9 d. neskelbiamų derybų būdu su UAB „Arijus“ sudarytos sutarties dėl konteinerinių namelių nuomos patiksliname informaciją.

Viešojoje erdvėje – žiniasklaidoje bei socialiniuose tinkluose – tokios paslaugos pirkimas tiesiog įvardinamas abstrakčiais išsireiškimais „namelių nuoma“, „konteinerių nuoma“ ir pan.

VSAT atkreipia dėmesį, kad konteinerinių namelių nuomos sutartyse numatoma ne tik pačių namelių, kurie bus skirtingų tipų ir paskirčių, nuoma, bet ir įvardinamas platus su jais susijusių paslaugų spektras. Į sutarties kainą įskaičiuotas namelių transportavimas, montavimas, reikiamos infrastruktūros įrengimo darbai, sanitarinė įranga, įvairios paskirties baldai, virtuvinė įranga, gyvenamųjų patalpų kondicionavimo bei šildymo įrangos įrengimas bei aptarnavimas.

Nameliai nuomojami su visa patalyne, numatytas jos surinkimas, keitimas, transportavimas, skalbimas. UAB „Arijas“ taip pat įsipareigojo prižiūrėti namelių teritoriją, rinkti ir išgabenti šiukšles, tvarkyti nuotekas, taip pat sutvarkyti teritoriją, savo jėgomis išmontuoti ir išgabenti namelius bei visą jų įrangą, kai tokia paslauga taptų nereikalinga.

Pirmosios sutarties vertė – 5,4 mln. eurų, antrosios – 7 mln. 340 tūkst. eurų. Sutartys sudarytos 12 mėn. su galimybe pratęsti 2 kartus po 12 mėn., apmokant pagal mėnesio įkainį. Tai reiškia, kad bus sumokėta už faktiškai suteiktas paslaugas, nebūtinai sumokant pilną sutartyje nurodytą kainą.

VSAT mano, kad viešojoje erdvėje išsakoma nuomonė, jog „namelių nuoma yra per brangi“, reiškiama remiantis tik kai kurių verslo atstovų prielaidomis, abstrakčia sutarties kainos ir nuomojamų namelių skaičių dalyba bei sąmoningai ignoruojant ar nutylint sutartyje numatytas papildomas paslaugas, kurios sudaro nemažą sutarties kainą.

Pažymime, kad birželio mėnesį buvo paskelbtas pirkimas, kuriame pasiūlymus galėjo teikti visi suinteresuoti dalyviai. Pirkime buvo gauti 2 pasiūlymai, tačiau dėl formalių trūkumų abu pasiūlymai buvo atmesti.

Labai stipriai išaugus neteisėtų migrantų srautui bei paskelbus ekstremalią situaciją, buvo būtinybė kaip galima greičiau sudaryti sutartį ir pradėti stovyklavietės įrengimo darbus. Atsižvelgiant į tai, į neskelbiamas derybas būdu pakviestas tiekėjas, skelbiamame pirkime pasiūlęs beveik du kartus mažesnę kainą. Lygiagrečiai pradėta ruoštis tarptautiniam skelbiamam pirkimui, kuris paskelbtas šią savaitę.

Paskutinį liepos savaitgalį ypatingai daug neteisėtų migrantų pateko į Lietuvos teritoriją, tad reikėjo skubių sprendimų apgyvendinimui. Buvo vykdomos dar vienos neskelbiamos derybos iki 5000 apgyvendinimo vietų, neįsipareigojant išpirkti visos sutarties vertės, daugiau apsidraudžiant, jei srautai staiga išaugtų. Jeigu sėkmingai įvyks skelbiamas pirkimas, stovyklaviečių plėtra bus vykdoma pastarųjų sutarčių pagrindu. Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu pasienio užkardose, kas reiškia pasieniečių darbo vietose, šiuo metu apgyvendinta apie 1500 asmenų.

31