2020-11-29

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

TOP 10 neįtikėtinų miestų ant uolų

TOP 10 neįtikėtinų miestų ant uolų

Visame pasaulyje yra daugybė neįtikėtinų architektūrinių statinių, tačiau labiausiai žmones stebina ir žavi miestai iškilę ant uolų viršūnių. Susipažinkite su dešimt tokių miestų, kurių sąrašą pateikia tinklalapis touropia.com.

10. Castellfollit de la Roca

Castellfollit de la Roca – gražiausias Katalonijos regiono miestelis Ispanijoje. Jis dar viduramžiais iškilo ant aukštos, stačios uolos, susiformavusios Fluvijos ir Toronelio upių santakoje. Atvykusių turistų širdis suvirpina nepaprasta miesto panorama su virš bedugnės pakibusiais namais, dramatiškai įsiliejančiais į natūralią aplinką. Tai nepakartojamas vaizdas. Castellfollit de la Roca – vienas mažiausių Katalonijos miestelių, kuriame gyvena vos tūkstantis gyventojų.

9. Rokamaduras (Rocamadour)

Rokamaduras – unikalus bažnytkaimis, įsikūręs vaizdingoje vietoje pietvakarių Prancūzijoje ant uolėto plokščiakalnio virš Alzou slėnio. Miesto vaizdas nuo papėdės atima žadą. Viduramžių namai, bokštai ir dantyta siena atrodo tarsi išaugę iš uolos papėdės. Šiame mieste yra pastatų išlikusių nuo XII amžiaus, o šiandien tai svarbus piligrimystės centras.

8. Bonifacijus (Bonifacio)

Ant įspūdingų Korsikos salos uolų įsikūręs Bonifacio miestas iš tolo pasitinka savo įspūdinga panorama su XVI-ame amžiuje pastatytos tvirtovės sienomis ir bokštais, grotomis bei įlankomis. Bonifaco miestas žavi gražiu uostu, genujiečių statyta XII a. tvirtove ir gotikine Šv. Dominyko bažnyčia. Bonifacio senamiestis įsikūręs ant įspūdingo skardžio yra tarsi pakibęs virš jūros 70 m aukštyje. Neveltui miestui prigijęs „skardžių miesto“ pavadinimas.

7. Akapulkas (Acapulco)

Akapulkas (Acapulco) – tai uostamiestis Meksikos Gerero valstijoje, jau nuo 1950 metų tapęs pagrindiniu Holivudo žvaigždžių ir milijonierių atostogų vieta. Nepraleiskite progos pamatyti kaip narai nuo aukštų uolų atlieka savo įspūdingus šuolius į vandenyną. Šio sporto pradžia Akapulke – 1930 metai.

6. Mesa Verde

Mesa Verde miestas pietvakarių Kolorade, garsėja uolomis, kuriose gyveno vietiniai žmonės – senovės anasaciai. Uolos laikomos svarbiausia archeologine relikvija atspindinčia Amerikos indėnų kultūrą. XII a. anasaciai pradėjo statyti namus ant skardžio išilgai kanjono, kai kurie jų turėjo net po 150 kambarių. Žymiausia lankytina vieta čia „Cliff Palace“ ir „Spruce Tree House“. Iki 1300 metų visa gentis išvyko iš Mesa Verde, tačiau išlikę pastatų griuvėsiai dar po šiai dienai atrodo nepriekaištingai.

5. Bandiagara šlaitas (Bandiagara Escarpment)

Bandiagara šlaitas yra smiltainio uolos Malyje, kurios iškyla daugiau nei 500 metrų virš jūros lygio. Atsikėlę prie šimtą mylių besitęsiančių Bandiagaros uolų, dogonai iš šių vietų išstūmė telemus, čiabuvius gyvenusius uolose. Dogonai netruko perimti senbuvių gyvenimo būdą. Jų gyvenamieji namai ir maisto produktų saugyklos, kaip ir telemų, pastatytos ant uolų šlaitų. Jie pasistatė čia laidojimo urvus ir ištisas gyvenvietes.

4. Ronda

Ronda yra įsikūrusi vienoje vaizdingiausių Ispanijos vietų, Malagos provincijoje. Miestas stovi ant didžiulės 760 metrų aukščio uolos kyšulio virš bedugnės su kalkakmenio sienomis. Be to, griovys dalina Rondą į dvi dalis, todėl buvo pastatyti net du tiltai, kad palengvintų miesto gyventojams (o dabar ir turistams) patekimą iš vienos miesto dalies į kitą. Viena lankytinų vietų čia – Koridos , o gal būtų teisingiau sakyti – bulių kautynių – muziejus įrengtas Plaza de Toros arenoje. Miesto architektūra atspindi romėnų ir maurų kultūrą.

3. Al Hajjara

Al Hajjara, kartais dar rašomas Al Hajara, yra istorinis miestas ant Haraz kalno, Jemene. Tai vienas įspūdingiausių ir lengviausiai prieinamų Jemeno gyvenviečių ant uolų. Al Hajara atspindi XII a. kultūrą: namai čia pastatyti iš masyvių blokų ir neskaldytų akmenų, kad atremtų bet kokią apgultį. Ši vieta yra palanki žemdirbystei, ištisi kalnų aruodai yra itin derlingi.

2. Positanas (Positano)

Positanas yra nedidelis miestukas įsikūręs Amalfi pakrantėje, ir vienas populiariausių turistų traukos centrų Italijoje. Atrodo, kad Positano miestas išsibarstęs nuo viršaus iki apačios per visą kranto šlaitą. Miestas ypatingai klestėjo viduramžių laikais, o XX a. tapo turistų lankoma vieta bei žvejais garsėjančiu miesteliu.

1. Santorinas (Santorini)

Santorinas – Graikijai priklausanti vulkaninės kilmės sala pietų Egėjo jūroje. Sala priklauso Kikladų salų grupei. Kurortai siūlo apsistoti išskirtiniuose kambariuose su vaizdu į jūrą. O restoranai, įsikūrę aukštai ant kalvų, neleis pamiršti, kad esate bene 30 metrų virš Egėjo jūros lygio. Oia miestas ypatingas dėl nepamirštamų saulėlydžių, pranykstančių vulkaninėse uolose.

16