2020-11-25

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

TOP 10: šokiruojantys anoreksijos atvejai

TOP 10: šokiruojantys anoreksijos atvejai

Moterys dėl lieknumo gali padaryti daug, tačiau vis išgirstame apie atvejus, kai noras numesti svorio virsta košmaru. Daugelis moterų norėtų sulieknėti ir visiškai negalvoja apie savo sveikatą.

1. Dvynės 20 metų varžėsi dėl svorio ir susirgo anoreksija

Šios dvi merginos yra kvalifikuotos gydytojos, o jų tėvai žinomi rašytojai, deja, apie 20 metų jos varžėsi viena su kita dėl svorio, kol galiausiai susirgo anoreksija. Šiandien, turėdamos „vaikiškus“ kūnus, Christy ir Clare supranta, kad anoreksija sugriovė jų gyvenimus: kelis kartus per mėnesį jos turi lankytis ligoninėje. Nepaisant merginų ligos, jos mokėsi puikiai, buvo priimtos į Royal Free ligoninės medicinos mokyklą Londone ir tapo kvalifikuotomis gydytojomis.

2. Vyras – modelis mirė nuo anoreksijos

Jeremy Gillitzer kadaise buvo patrauklus ir raumeningas modelis, tačiau tik nedaugelis galėtų paliudyti, kad didžiąją savo gyvenimo dalį jis kovojo su anoreksija ir bulimija. Ištisai badaudamas, sukeldamas sau vėmimą ir be perstojo atlikdamas fizinius pratimus, jis taip išsekino savo kūną, kad mirė būdamas 38 metų ir sverdamas vos 33kg.

3. Anoreksija serganti motina sveria mažiau nei jos dukra

Vos pažvelgus į šias merginas, galima būtų teigti, kad jos yra seserys, bet iš tikrųjų tai 26 metų motina ir jos dukra. Pusę gyvenimo kenčianti nuo anoreksijos, Rebecca Jones sveria 32 kg, tai yra mažiau nei jos septynerių metų duktė Maisy. Moters liesumą dar labiau išryškina tai, kad jos abi vilki vienodus drabužius.

„Vienodų drabužių dėvėjimas man teikia pasitikėjimo jausmą. Tai nėra gerai, bet taip jaučiuosi geriau. Nemanau, kad esu liesa – visada matau save stambesnę“, – sako anoreksija serganti motina. Gydytojai įspėjo R. Jones, kad jeigu nepriaugs svorio, ją gali ištikti lemtingas širdies priepuolis.

4. Anoreksija serganti mergina kasdien eidavo pėsčiomis po 12 val.

Vos dvidešimt šešerių metų sulaukusi Lauren Bailey’s iš nedidelio Anglijos miestelio daugiau negu dešimt metų stengiasi ištrūkti iš anoreksijos gniaužtų. Jaunos moters teigimu, kasdien ji beveik dvyliką valandų pėstute žingsniuodavo miestelio gatvėmis vien tam, jog pavyktų atsikratyti bent dar kelių kilogramų svorio. Lauren pavyko sulieknėti beveik dvidešimt penkiais kilogramais, tačiau ekperimentai savo kūnu merginai vos nekainavo gyvybės.

5. Motina numetė 20 kg, kad išgelbėtų anoreksikės dukters gyvybę

Dolly Jenkinson (44 metai) augina anoreksija sergančią dukterį, Ruth Jenkinson, kurios gyvybė kabojo ant plauko, kai ji vos svėrė 26 kg. Ruth kovojo su anoreksija nuo 13 metų. Tėvai pasakojo, kad ji pradėjo stebėti savo svorį, kai nuėjo pas bendrosios praktikos gydytoją dėl ištinusio blauzdos raumens, o jis apkaltino jos svorį. Mama Dolly netikėtai nusprendė prisijungti prie Ruth ir kartu su ja kontroliuoti kūno masę. Ji nusprendė maitintis pagal mitybos planą, kurio laikėsi ir jos dukra, kad priaugtų svorio. D. Jenkinson tuo metu svėrė 81 kg. Ligoninėje jai sudarė mitybos planą, o Ruth padėjo jai jo laikytis. Jos mama kantriai laikėsi dietos, kad išlaikytų savo pažadą, ir pamažu Ruth priaugo svorio. D. Jenkinson dabar sveria 62 kg.

6.Pregoreksija serganti moteris kovoja su mitybos sutrikimais

Jei dauguma motinų laukia vaiko gimimo kaip stebuklo, tai Maggie Baumann sakė, kad nėštumas jai kėlė tikrą siaubą. „Laukdamasi pirmagimio žiūrėjau į savo didėjantį pilvą ir tariau sau „nebenoriu būti savo kūne“, pasakojo moteris. JAV, Kalifornijoje, gyvenanti Maggie Baumann teigia, kad, matydama savo kūno pokyčius, ji tiesiog ėjo iš proto. „Aš atsisakiau pirkti nėščiųjų drabužius, slėpiau nėštumą ir mano kaimynai net nenutuokė, kad laukiuosi kūdikio. Man pavyko tai paslėpti.“ Šiandien 48 metų moteris pasakoja kaip kankindavosi nėštumo metu ir nesirūpino kūdikio sveikata. Laimei, abu vaikai užaugo sveiki, o ponia Baumann propaguoja sveiką gyvenimo būdą. Medikai teigia, jog badavimas nėštumo metu gali sukelti nepataisomą žalą vaisiui ir motinai. Deja, atrodo, kad ši liga vis dažniau pasitaiko tarp besilaukiančių moterų.

7. Mirė fotomodelis Isabelle Karo, išgarsėjusi antireklama prieš anoreksiją

Anoreksija sirgusi buvusi prancūzų manekenė, kuri 2007 metais atsidūrė pasaulio dėmesio centre, nusifotografavusi nuoga kampanijai prieš šią ligą, mirė būdama vos 28 metų. Skandalinga jos nuotrauka išprovokavo audringus debatus mados pasaulyje. Ji buvo uždrausta Italijos reklamos priežiūros agentūros, o analogiška institucija Prancūzijoje rekomendavo prancūzų kompanijoms šios nuotraukos nenaudoti. Caro sirgo nervine anoreksija nuo 13 metų. „Suprantu, kad ši fotografija gali daug ką šokiruoti, bet to ir siekiu. Galbūt ji padės suprasti, kad tai itin sunki ir rimta liga“, – sakė anoreksija sirgusi mergina. Tuo metu 1,65 metro ūgio Isabelle Caro tesvėrė 32 kilogramus

8.Moteris įveikė anoreksiją tam, kad taptų mama

Hayley Wilde buvo taip sulysusi, jog gydytojai perspėjo, kad jai liko gyventi vos savaitė. Nervine anoreksija ji susirgo būdama 11 metų. Dėl didelio svorio trūkumo ji ištisus mėnesius buvo priversta maitintis per medicininį vamzdelį. Laimei, po aštuonerių metų moteris išsigydė sunkią ligą ir susilaukė sveiko berniuko.

9. Mergina įveikė anoreksiją, sužadėtiniui nupirkus jai per didelę vestuvinę suknelę

Kai Kate Puncher matavosi vestuvinę suknelę, ji suprato, kad ši jai gerokai per didelė. Ugniagesys Barry nupirkęs pora dydžių per didelę vestuvinę suknelę sužadėtinei, įtikino ją, kai jai būtina priaugti svorio arba vestuvės neįvyks. „Buvau pasirengus padaryti viską, kad tapčiau Barry žmona, tad nenuostabu, kad sutikau priaugti svorio.“ Mergina ėmė valgyti reguliariai, tris kartus per dieną, ir iki savo vestuvių, kurios įvyko 2009 metais Kuboje ji priaugo nemažai svorio. Šiuo metu pora augina dukterį.

10. Mirė dvi anoreksija sirgusios manekenės iš Urugvajaus

Madų pasaulį sukrėtė žinia iš Urugvajaus: dvi manekenėmis dirbusias seseris ištiko ta pati lemtis – jos mirė nuo širdies smūgio. Eliana Ramos buvo palaidota sulaukusi vos 18 metų, dieną prieš tai ji buvo rasta negyva senelių namuose Montevidėjuje. Jos sesuo Luisel (22 m.) mirė nužengusi nuo podiumo. Abiejų seserų mirties priežastis ta pati – širdies smūgis.

16