2021-04-18

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Užimtumo tarnyba skelbia apie dvi naujas nemokamas mokymosi platformas

Nepakankamas skaitmeninis raštingumas ir labai paklausioms specialybėms reikalingi įgūdžiai – šie du faktoriai paskatino Užimtumo tarnybą naujam sumanymui. Tęsiant gerą 2020 metų paprotį, šiemet pradėta bendradarbiauti su „Microsoft“.

Visuomenei atveriamos dvi nemokamos savarankiško mokymosi platformos – „Microsoft Learn“ (https://docs.microsoft.com/en-us/learn/) bei „LinkedIn Learning“ (https://opportunity.linkedin.com/skills-for-in-demand-jobs).

Taip pat „Microsoft“ bendradarbiaujant su Baltijos šalių mokslo institucijomis sukurtose nuotolinėse studijose šiuo metu žinias jau gilina apie 3 tūkst. lietuvių. Per 8 savaites jie įgis duomenų ir verslo analizės įgūdžių, pagrindinių programinės įrangos ir sistemų projektavimo principų bei žinių apie jų kūrimą ir bandymų. Šie mokymai jau vyksta, tačiau norintys prisijungti sausio mėnesį dar gali spėti tai padaryti čia: https://www.ism.lt/en/baltic-digital-skills-development-programme/.

„Sparčiai kintanti ekonominė, socialinė aplinka, naujovės bei skaitmenizacija vis labiau iš mūsų reikalauja kitokių žinių ir įgūdžių. Tai tik dar labiau išryškino 2020 metais prasidėjusi COVID-19 pandemija, kuri paskatino įmones peržiūrėti procesus, dalį jų skaitmenizuoti, robotizuoti, iškelti į elektronines erdves. Mokymo įstaigos taip pat turėjo akimirksniu persitvarkyti ir pritaikyti savo mokymo programas dėstymui nuotolinėmis priemonėmis. Išgarsėjo elektroninės prekybos tinklai, elektroninis kultūrinių vertybių lankymas ir panašios virtualios paslaugos“, – teigė Užimtumo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Vitė.

Nuotolinės savarankiško mokymosi studijos jau pernai sulaukė didelio visuomenės dėmesio, kai Užimtumo tarnyba pasiūlė nemokamus mokymus Coursera.org platformoje. Juos pradėjo daugiau nei 23 tūkst. šalies gyventojų, o tarp paklausiausių temų buvo programavimo pagrindai.

„Vertinant spartų pasaulio skaitmenizavimosi bei persikėlimo į elektronines erdves etapą žmonės taip pat aktyviau pradėjo domėtis IT profesijomis, suprasdami, kad artimiausiu metu tokius gebėjimus turinčių darbuotojų reikės labiausiai“, – sakė G. Vitė.

Aktyviai metus pradeda ir persikvalifikuoti norintys Užimtumo tarnybos klientai. Pirmieji šiais metais profesinį mokymą pasirinkusieji aktyviausiai domėjosi žiniatinklio programuotojo specialybe. Iš 58 pirmų mokytis pradėjusiųjų kas trečias pasirinko šią kvalifikaciją.

Pernai penktadalis profesinį mokymą baigusių Užimtumo tarnybos klientų įsidarbino po dviejų savaičių, daugiau negu pusė jų – po 3 mėnesių, o po 6 mėnesių įsidarbino beveik 70 proc. naujus gebėjimus įgijusių žmonių.

104
Dalinkis naujienomis