Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Užsienio reikalų ministerija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Klaipėdos universitetu

Rugpjūčio 5 dieną Užsienio reikalų ministerijos (URM) kanclerė Inga Černiuk ir Klaipėdos universiteto (KU) rektorius Artūras Razbadauskas pasirašė URM ir KU tarpusavio bendradarbiavimo sutartį.

URM siekia sustiprinti sistemingą bendradarbiavimą su Lietuvos universitetais. Bendradarbiaujant su Klaipėdos universiteto istorikais, vykdomas didelės apimties ir ilgalaikis projektas, skirtas Macikų lagerių istoriniai tyrimams.

KU strateginės mokslo kryptys – tvarios technologijos, žalias kursas, sveika jūra, Baltijos pakrančių visuomenės ir kultūros, ir ypač Jūros tyrimų instituto atliekami Arkties tyrimai, kuriuos pristatė rektorius – domina URM.

Užsienio reikalų ministerija ilgą laiką bendradarbiauja su Lietuvos universitetais įvairiomis formomis, kaip studentų praktikos, ilgalaikės parodos, ekspertų įžvalgos, magistro darbų konkursai, didelės apimties istoriniai tyrimai. Ministerija siekia iš naujo įprasminti jau išbandytus metodus ir kartu įtraukti naujas iniciatyvas bei projektus. Tikimasi, kad diplomatijos ir akademijos bendradarbiavimas atneš abipusę naudą ir prisidės prie žinių apytakos – tiek vykdant URM veiklas, tiek puoselėjant universitetų tarptautiškumą.

16