2021-04-18

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Velykines akcijas ir pasiūlymus vertinkite atsakingai

Artėjant Velykoms prekybos centrų lentynose stebime gausų velykinių prekių pasirinkimą ir ne mažiau gausias nuolaidas. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pataria pirkti atsakingai, o akcijų ir nuolaidų sąlygas vertinti atidžiai.

Įdėmiai įvertinkite akcijos sąlygas:
  • Įsitikinkite, kad skelbiamoje akcijoje nėra išimčių. Pavyzdžiui, „Nuolaidos iki 70 proc.“ arba „Nuolaidos viskam, išskyrus….“ reiškia, kad pasiūlymas turi papildomų sąlygų ir taikomas ne visoms prekėms. Šios sąlygos privalo būti aiškiai nurodytos vartotojui.
  • Patikrinkite akcijos laikotarpį. Reklamoje turi būti nurodytos aiškios datos, nuo kada iki kada akcija vykdoma.
  • Atkreipkite dėmesį, ar kainolapis su nuolaida iš tiesų pateikiamas prie prekės, kuriai taikoma nuolaida (atkreipkite dėmesį į prekių brūkšninius kodus). Pastebėjus neatitikimų, informuokite pardavėją.
  • Įvertinkite, ar su akcija „2 už vieno kainą“ iš tiesų gaunate dvi prekes už vienos prekės sumą.
  • Atsiskaitydami kasoje patikrinkite, ar žadėta nuolaida jums buvo pritaikyta. Jei nuolaida pritaikyta nebuvo arba pastebėjote klaidinančias akcijos sąlygas, kreipkitės į pardavėją, taip pat apie tai praneškite VVTAT (www.vvtat.lt), kartu pateikdami jūsų turimus įrodymus.
  • Saugokite pirkimo kvitą, kad kilus ginčui turėtumėte įrodymą dėl atsiskaitymo su pardavėju.
Pirkite atsakingai

Neskubėkite pasiduoti siūlomoms nuolaidoms ir gerai įvertinkite, ar konkreti prekė jums iš tiesų reikalinga, ar perkate ją tik dėl patrauklios kainos. Patariame iš anksto sudaryti būtiniausių pirkinių sąrašą ir juo vadovautis. Taip išvengsite nereikalingų pirkinių.

Priimename, kad nuo š. m. liepos 1 d. įsigalioja Civilinio kodekso pataisos, pagal kurias pardavėjas privalo informuoti pirkėją apie prekių kainų sumažinimą (nuolaidas), bei nurodyti ankstesnę daikto kainą, taikytą 30 d. iki kainos sumažinimo (išsamiau pranešime).

35
Dalinkis naujienomis