Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Vilniaus aplinkosaugininkai vedė aplinkosaugines pamokėles moksleiviams

Lapkritį Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus apskaitos ir mokesčių kontrolės skyriaus specialistai vedė ir organizavo aplinkosaugines pamokėles Vilniaus Vladislovo Sirokomlės gimnazijos 2 klasės ir Vilniaus Žėručio pradinės mokyklos 3 klasės moksleiviams.

Moksleiviams buvo papasakota, koks yra aplinkosaugos pareigūnų darbas ir kuo jis svarbus. Vaikai sužinojo apie aplinkosaugininkų profesiją, gamtos apsaugą, racionalų gamtos išteklių vartojimą ir tausojimą, atliekų rūšiavimo ir perdirbimo būtinybę ir kt.

„Džiugu, kad mokiniai aktyviai įsitraukė į diskusiją apie atliekų patekimą į aplinką, klimato kaitą lemiančius veiksnius ir jo pasekmes. Moksleiviai noriai dalinosi idėjomis, kas padėtų tausoti aplinką ir išgelbėtų mūsų planetą nuo ekologinės katastrofos“, – teigia Vilniaus apskaitos ir mokesčių kontrolės skyriaus vyr. specialistė Ana Juozaitienė.

Taip pat aplinkosaugininkai skatino vaikus kad ir mažais darbais prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo ir klimato kaitos mažinimo, pvz., rūšiuoti atliekas, taupyti elektros energiją, popierių ir vandenį, daug kartų naudoti daiktus, prieš įsigyjant kažką naujo kiekvieną kartą pagalvoti, ar tikrai tas daiktas reikalingas.

„Kiekvieno žmogaus atsakingas elgesys prisideda prie gamtos išsaugojimo ir tik nuo mūsų priklauso, kokioje aplinkoje gyvensime, kokiu oru kvėpuosime, kokį vandenį gersime, ar savo sprendimais saugosime biologinę įvairovę, ar ją naikinsime. Taigi tai ypač svarbu išgirsti ir vaikams, kad jie galėtų prisidėti prie švaresnės aplinkos kūrimo ir dabar, ir netolimoje ateityje“, – sako aplinkosaugininkė.

52