2021-02-26

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

Visuomenei ketinama atverti Klaipėdos švyturį

lrv.lt nuotr.

Daugelį dešimtmečių Klaipėdos švyturys, buvęs uždara vieta uosto teritorijoje, dar šiemet gali būti atvertas visuomenei. Seniausią ir pagrindinį Lietuvos švyturį valdanti Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) norėtų jį perduoti Klaipėdos miesto savivaldybei.

Šios galimybės šiandien aptartos Susisiekimo ministerijos sumanymu surengtame susitikime su Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku, LTSA atstovais bei VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generaliniu direktoriumi Algiu Lataku.

Šiuo metu Klaipėdos švyturį valdanti LTSA, bendradarbiaudama su Klaipėdos savivaldybe, prižiūrės veiksmus, kad švyturio perėmimo procesas vyktų sklandžiai. Miesto savivaldybei įsivertinus švyturio perėmimo galimybes, galutinį sprendimą priims miesto taryba.

Savivaldybei perėmus švyturį ir atvėrus visuomenei, jo paskirtis – padėti laivams įplaukti į uostą – išliktų, nes tai svarbi navigacinė vieta jūrininkams. LTSA Jūrų departamento žinovai toliau rūpintųsi navigacine įranga.

„Praėjusią vasarą visuomenei duris atvėręs Nidos švyturys ant Urbo kalno labai greitai tapo viena iš lankomiausių vietų pamaryje. Tai puikus pavyzdys, kuris įrodo, kad visuomenei įdomi šių vietų istorija, jie tampa traukos centru, o svarbiausia – prieinama erdve švietimui. Klaipėdos švyturio atvėrimas visuomenei galėtų būti dar vienas jūrinio miesto bruožas ir traukos vieta“, – sako susisiekimo ministro patarėjas Mindaugas Tarnauskas.

„Labai džiugina Susisiekimo ministerijos noras Klaipėdos švyturį perduoti uostamiesčio savivaldybei. Susisiekimo ministerijos ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos geranoriškomis pastangomis Klaipėdos švyturys būtų didelė traukos vieta ne tik klaipėdiečiams, bet visos Lietuvos ir užsienio turistams“, – pabrėžia Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas.

40 metrų aukščio švyturys, pasitinkantis į uostą įplaukiančius laivus, pastatytas ir įžiebtas 1796 m. Jis buvo vienas pirmųjų Baltijos jūros šiaurės rytų pakrantėje. Nuo pirmojo įžiebimo iki šių dienų švyturys buvo aukštinamas, įrengta daugiau atšvaitų, o per Antrąjį pasaulinį karą buvo visiškai sugriautas, tačiau 1945 m. atstatytas.

18
Dalinkis naujienomis