Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

VMI: 2022 m. verslo liudijimus įsigyti galima jau dabar

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) praneša, kad individualią veiklą vykdantys gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2022 m.

Patogiai ir greitai tai galima padaryti e. būdu prisijungus prie Mano VMI > Paslaugos > Verslo liudijimai. Šiemet verslo liudijimą jau įsigijo 84 tūkst. gyventojų.

„Pastebime, jog gyventojai vis dažniau renkasi VMI e. paslaugas – šiemet jau sulaukėme 16 tūkst. daugiau prašymų išduoti verslo liudijimą per Mano VMI nei pernai“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento atstovė Asta Butkuvienė ir pažymi, jog atnaujinant Mano VMI, didelį dėmesį skyrėme tam, kad paslaugų užsakymo procedūros būtų paprastos.

Teikiant prašymą verslo liudijimui įsigyti sistema pati pasiūlo gyventojui priklausančią didžiausią lengvatą, ir neprašo papildomų dokumentų, kai tai nėra privaloma.

Taip pat atsisakius neaktualių prašymo laukelių kai kuriems klientams užteks suvesti tik veiklos duomenis ir laikotarpį. Suformavus prašymą gyventojas taip pat galės susipažinti ir su preliminariomis verslo liudijimo ir „Sodros“ mokesčių sumomis.

VMI atstovė priduria, jog nauji naudotojai prie Mano VMI gali prisijungti keliais būdais: per e. bankininkystę, VĮ Registrų centrą, Elektroninius valdžios vartus, elektroniniu parašu arba VMI suteiktais prisijungimo duomenimis. Gyventojai, kurie nėra VMI e. paslaugų naudotojai, verslo liudijimą įsigyti gali telefonu 8 5 2129 777 (paspaudę 3).

VMI primena ir apie galimybę vykdantiems savarankišką veiklą supaprasti savo apskaitą, t. y. pajamų ir išlaidų apskaitos žurnalą pildyti VMI sukurtu virtualiu buhalteriu i.APS. Nemokama programa leis išrašyti sąskaitas faktūras (įskaitant ir išankstines), automatiškai apskaičiuoti ir duomenis sukelti į metines pajamų deklaracijas.

58