2021-04-18

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

VRM: pareigūnų rengimas yra viena iš prioritetinių sričių

Vidaus reikalų ministrė susitiko su Mykolo Romerio universiteto rektore Inga Žalėniene, pagrindinis susitikimo klausimas – profesinis pareigūnų rengimas.

„Švietimas – tai viena iš prioritetinių šios Vyriausybės sričių, taip pat ketiname skirti daugiau dėmesio pareigūnų rengimui, matome, kad čia reikalinga vieninga švietimo sistema, kuri turi būti gerai apsvarstyta ir svarbiausia, kad atlieptų pareigūnų ir statutinių tarnybų lūkesčius“, – kalbėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Mykolo Romerio universiteto rektorė I. Žalėnienė užtikrino, kad jos vadovaujamas universitetas yra pasiruošęs teikti visokeriopą pagalbą ir ekspertines žinias viešojo saugumo bei viešojo administravimo srityse. „Mūsų tikslas bendradarbiauti su ministerija, o tas laukas gali būti tikrai labai platus: pavyzdžiui studijų programų peržiūra, jų integravimas, kad labiau atitiktų tarnybų poreikius atsižvelgus į profesinį ir universitetinį išsilavinimą, nacionalinės partnerystės, moksliniai tyrimai ir inovacijos“, – teigė I. Žalėnienė.

Vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev pažymėjo, kad svarbu užtikrinti, kad pareigūnai gautų kokybiškas žinias ir galėtų jas gilinti, kad vėliau būtų labiau konkurencingi rinkoje.

Susitikimo metu sutarta dėl galimybių plačiau bendradarbiauti viešojo saugumo ir viešojo administravimo srityse, įtraukiant daugiau specialistų ir institucijų. Taip pat aptartos galimybės suteikti studentams praktikos atlikimą Vidaus reikalų ministerijoje.

Šiuo metu Seimui yra pateiktas įstatymo projektas dėl statutinės kolegijos steigimo, jam yra pritarusi ir buvusi Vyriausybė. Anot projekto, tai būtų vidaus reikalų ministrui pavaldi statutinė įstaiga, kur vyktų kursantų ir pareigūnų trumposios bei koleginės studijos, profesinis mokymas, kursantų įvadinio mokymo kursai bei pareigūnų kvalifikacijos tobulinimas. Ši aukštoji mokykla būtų finansuojama iš biudžeto. Į kolegiją būtų priimami asmenys, turintys siuntimą, dalyvavę specialioje atrankoje ir pasirašę stojimo į vidaus tarnybą sutartį, taip pat asmenys, atsiųsti į įvadinio mokymo kursus.

41
Dalinkis naujienomis