Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Žolelių arbatos su saugomų teritorijų produkto ženklu

Kviečiame į nuotolinę edukaciją apie natūralių žolelių arbatas, kurią bus galima stebėti rugsėjo 9 d. 16 val. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos „Facebook“ paskyroje. Apie gamtoje randamų žolelių magiją ir arbatas, turinčias Aukštaitijos nacionalinio produkto ženklą, papasakos žolininkė Jūratė Pušinskienė.

Taip pat susipažinti su visomis natūralių arbatų kūrimo subtilybėmis, sužinoti, kuo naudingos sveikatai gamtoje randamos žolelės ir kaip galima jas panaudoti namuose, galėsite atvykę į Aukštaitijos nacionalinį parką!

Kada? Rugsėjo 9 d., ketvirtadienį, 16:00.
Kur? Gyvas susitikimas Aukštaitijos nacionaliniame parke, Lankytojų centre, adresu Lūšių g. 16, Palūšės k., Ignalinos r., LIVE transliacija @Valstybės saugomų teritorijų tarnyba Facebook paskyroje.

Vaistažoles Jūratė renka ekologiškoje Aukštaitijos nacionalinio parko aplinkoje. Didžioji dalis jų surenkama miškuose, pievose, pelkėse, o dalis augalų auginama kultūrinėje pievoje, autentiškose žemėse, paveldėtose nuo mūsų prosenelių laikų.

Naujausios sukurtos arbatos yra mažiems vaikams, tad užsiėmimas ypač naudingas tėveliams arba rūpestingiems seneliams. Mažus vaikus auginantys tėvai dažniausiai susiduria su šiais mažųjų negalavimais: pilvo pūtimu, virškinimo sutrikimais, peršalimu, imuniteto stoka, prasta miego kokybe. Arbatos, kurios skirtos mažyliams ir apie kurias papasakos Jūratė, dar nėra populiarios ir žmonės nedaug ką žino apie jų teisingą panaudojimą mažųjų sveikatinimo tikslais, todėl žolininkė Jūratė suteiks jums naudingos informacijos, kaip prie jūsų vaiko sveikatos gerinimo tiesiogiai gali prisidėti gamta.

Jūratė pristatys ir savo gaminamas arbatas, papasakos apie jų sudėtį bei kuo naudinga kiekviena sudėtyje esanti žolelė, kaip atitinkamas augalas gali pagerinti pagrindinių, gyvybiškai svarbių organų veiklą.

Taip pat Jūratė papasakos apie dar vieną naujovę, natūralų produktą – maistžoles. Tai natūralūs milteliai, kurių sudėtyje gausu vitaminų ir mikroelementų. Maistžolės gaunamos iš džiovintų augalų lapų, šaknų, uogų, spyglių, sėklų. Dar sužinosite, kas yra fermentuotos arbatžolės. Fermentuojant augalų lapus atsiranda daug naujų naudingų medžiagų, kurių nerasime tik sudžiovintuose lapuose.

Siekiant atkreipti lankytojų dėmesį į vietinių gyventojų gaminamus produktus ir teikiamas paslaugas, buvo sukurtas Saugomų teritorijų produkto ženklas – etnografinis paukštis. Saugomų teritorijų produkto ženklas padeda atpažinti, kad produktas yra ekologiškas, autentiškas, pagamintas vietos gyventojų, nekenkiant aplinkai ir gyvajai gamtai, palankus žmogaus sveikatai.

Daugiau apie Saugomų teritorijų produkto ženklą:  https://vstt.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/saugomu-teritoriju-produkto-zenklas

Susitikime, sužinokime ir pabūkime dar arčiau gamtos!

16