Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Akredituotas naujas Suomijos gynybos atašė Lietuvai

Krašto apsaugos ministerijoje antradienį akredituotas naujasis Suomijos gynybos atašė Lietuvai jūrų kapitonas Jouni Heikki Sakari Lamminenas. Linkint jam sėkmės darbuose buvo pabrėžta, kad Lietuva tikisi karinio bendradarbiavimo su NATO nare tapusia Suomija stiprinimo.

„Esame labai laimingi galėdami vadinti Suomiją NATO sąjungininke. Ir iki šiol laikėme suomius savo šeimos nariais, nes bendradarbiaujame daugybėje įvairių formatų, turime tas pačias vertybes ir vienodai vertiname grėsmes. Vis dėlto dabar tikimės gilinti bendradarbiavimą dar labiau, ypatingai – įsigijimų srityje“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Jouni Heikki Sakari Lamminenas, KAM – A. Pliadžio nuotr.

Naujasis Suomijos gynybos atašė Lietuvai anksčiau tarnavo įvairiuose Suomijos kariuomenės padaliniuose. Nuo 2020 metų iki dabar jis vadovavo Suomijos kariuomenės Logistikos valdybai.

Taip pat skaitykite  Nuo Naujųjų metų – pokyčiai tūkstančiams gyventojų: štai, kaip keičiasi nedarbingumo nustatymo tvarka

Buvusi Suomijos gynybos atašė Lietuvai komandorė Ulla Tuulikki Murtomäki buvo apdovanota už darbą ir pastangas stiprinant dvišalį bendradarbiavimą. Jai įteiktas Lietuvos krašto apsaugos sistemos medalis „Už nuopelnus“.

Suomijos ir Lietuvos kariai nuo pat Lietuvos kariuomenės kūrimo pradžios bendradarbiauja įvairiose karinėse pratybose. Suomija kartu su Lietuva dalyvauja Jungtinės Karalystės vadovaujamose aukštos parengties Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose. Taip pat Suomija yra prisijungusi prie NATO Energetinio saugumo centro Vilniuje veiklos, o 2019 m. prisijungė ir prie Lietuvos inicijuoto ES Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) rėmuose vystomo Kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų projekto.

Pernai Lietuvos ir Suomijos gynybos ministerijos atnaujino bendradarbiavimo įsigijimų srityje susitarimo memorandumą, kuriuo nubrėžė gaires stiprinti ir plėsti dvišalį bendradarbiavimą ginkluotės ir gynybos technologijų srityje, sudaryti galimybes šalims lengviau keistis informacija, plėtoti mokslinius tyrimus ir vykdyti bendrus pirkimus.

93