Antiinfliacinis“ planas – didelis pažadų burbulas, nepateisinantis gyventojų lūkesčių
Gerokai vėluodama ir strigdama Vyriausybė Seimui pateikė valstybės biudžeto pakeitimą, kuriuo rengiasi įgyvendinti „antiinfliaciniu“ pramintą planą, nors pastarojo didžioji dalis neturi nieko bendro su infliacijos mažinimu, priešingai, gali dar labiau išauginti ir taip sparčiausiai Europos Sąjungoje augančias kainas.
Darbo partijos frakcija yra nusivylusi Vyriausybės pateiktais skaičiavimais ir planu, nes jame matyti, kad gyventojams tenkanti našta nebus kompensuota pateiktais siūlymais. Pirmiausia, pažymėtina, kad finansų ministrės realiu vadinamas 10 proc. metinis kainų augimas, vien vertinant šių metų trijų mėnesių skaičius, bus viršytas, todėl akivaizdu, kad ir pensijų didinimas ar simboliškas vaiko pinigų pakėlimas tiesiog neatsvers asmenų patiriamų išlaidų.
„Gaila, tačiau Vyriausybė niekaip neišgirsta, kad sunkumus jau patiria ne tik mažiausias, bet ir vidutines pajamas gaunantys asmenys. Finansų ministrė, teigdama, kad daugiau nei 70 proc. dirbančiųjų pajaus NPD padidėjimo naudą, nutyli faktą, kad vidutines pajamas gaunantiems asmenims tai reikš vos kelių eurų „į rankas“ gaunamo darbo užmokesčio augimą. Deja, bet valdantiesiems vis dar atrodo, kad jaunos šeimos namuose turi ne tik vaikus, bet ir pinigų medžius, ant kurių auga realūs eurai“, – apie biudžetą lydintį įstatymą kalbėjo Seimo Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys.
Vyriausybė ilgai negirdėjo ir opozicijos pastabų dėl energetinių išteklių kainų augimo, todėl dabar jau tenka tobulinti anksčiau priimtas schemas, kurios pasirodė netvarios. Bet net ir pasiūlyti veiksmai tik švelnins, bet nesustabdys elektros kainų augimo.
„Man sunku suprasti, kodėl Vyriausybė pusę metų delsė, nors matė, kad anksčiau priimti sprendimai nėra efektyvūs? Taip, minus 9 ct nuo elektros kainos yra geriau nei nieko, tačiau šis planas yra tik pusei metų, o kas toliau? Antrasis liberalizavimo etapas įsigalios jau liepą ir tai net ir su kompensacija daugeliui vartotojų reikš padidėjusias kainas bei dar didesnį energetinį skurdą“, – sakė Seimo Darbo partijos frakcijos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.
Pasak Seimo Darbo partijos frakcijos seniūno Viktoro Fiodorovo, šiandieninė situacija išryškino jau seniai žemės ūkio sektoriuje įsisenėjusias ir nesprendžiamas problemas. Vyriausybė aiškios strategijos, kuri leistų šalies gyventojus būtiniausiais maisto produktais apsirūpinti prieinamomis kainomis, neturi, o siūlymai mažinti PVM tarifą maisto produktams yra šiurkščiai atmetami valdančiųjų balsais“, – sako parlamentaras V. Fiodorovas.
Darbo partijos frakcija dar kartą Seime registruos svarbiausius projektus ir pasiūlymus, kurie leistų gyventojams realiai kompensuoti augančias kainas ir sparčiau didinti pajamas. „Suprantame, kad valdantieji ir toliau sistemingai blokuos pasiūlymus, tačiau dėsime visas pastangas ir derinsime veiksmus opozicijoje, kad būtų imtasi adekvačių veiksmų esamoje situacijoje“, – artimiausius darbus įvardijo Darbo partijos frakcijos seniūnas.
Seimo narys Vytautas Gapšys