Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Aplankykite 22 apžvalgos bokštus ir geriau pažinkite saugomas teritorijas

Ar įsivaizduojate koks nuostabus kraštovaizdis atsiveria nuo aukščiausio Nemuno kilpų regioninio parko apžvalgos bokšto? Ar matėte smegduobėse tyvuliuojančius ežerėlius, kuriuos tarsi iš paukščio skrydžio galima apžvelgti nuo Kirkilų apžvalgos bokšto Biržų regioniniame parke? Į šiuos klausimus tikrai galėsite atsakyti, aplankę Lietuvos saugomų teritorijų apžvalgos bokštus.

Ieškantiems iššūkių vasaros atostogoms Lietuvoje, „Surink Lietuvą“ komanda, bendradarbiaudama su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba, kuruojančia mūsų krašto nacionalinius ir regioninius parkus, pristato savarankiško keliavimo rinkinį – „Surink Lietuvą. Apžvalgos bokštai“.

Rinkinyje jūsų laukia išskirtinio dizaino Lietuvos žemėlapis su apžvalgos bokštų koordinatėmis ir trumpais aprašymais, 22 apžvalgos bokštų ir 60 Lietuvos floros ir faunos lipdukų. Šio rinkinio turėtojai ne tik galės aplankyti apžvalgos bokštus, pasigerėti unikaliais saugomų teritorijų kraštovaizdžiais, bet ir susipažinti su mūsų krašto biologine įvairove, pažins saugomų teritorijų lobius.

Taip pat skaitykite  Atnaujinamas Škėvonių gūbrio pažintinis takas

„Saugomos teritorijos – pačios vertingiausios ir gražiausios mūsų krašto vietos, – primena Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovė Diana Rakauskaitė. – Apžvalgos bokštai buvo statomi tam, kad lankytojai galėtų suvokti unikalų bei mozaikišką Lietuvos kraštovaizdį – upių ir upelių kilpinėjimus, slėnius ir aukštumas, ežerų virtines ir miškų masyvus. Kviečiame ne tik aplankyti nacionalinių ir regioninių parkų apžvalgos bokštus, bet pasidomėti ir kitomis saugomų teritorijų vertybėmis.“

Pristatant keliavimo rinkinį ir saugomas teritorijas planuojama informacinė kompanija „Surink Lietuvą“ socialiniuose tinkluose. Pasak žaidimo kūrėjų, dalis surinktų lėšų bus skirta būtent saugomoms teritorijoms.

Daugiau informacijos apie rinkinį rasite čia

197