Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Ar tikrai santykiams svarbus ūgis?

Daugybė versijų buvo pateiktų dėl to, pagal kokius požymius vyrai renkasi moteris sau į partneres: pagal kvapą, krūtinės dydį ar charakterį. Tačiau naujausio mokslininkų tyrimo metu buvo pastebėta dar viena tendencija: vyrai moteris renkasi pagal ūgį.

Neretai galima sutikti porą, kurioje ji – neaukšta mergina, o jis – aukštas, dailus vyras, rašo „The Telegraph“. Vyrai, ieškodami pretendentės į žmonas, dažniausiai pirmenybę teikia kitiems dalykams nei jos ūgiui. Tačiau Groningeno universiteto (Nyderlandai) mokslininkų atliktas tyrimas, parodė, kad nepaisant daugybės kitų veiksnių, žmonės atsižvelgia ir į savo potencialaus gyvenimo partnerio ūgį.

Kalbama apie vidutinį ūgio skirtumą tarp vyro ir moters tipiškoje vakarietiškoje visuomenėje. Mokslininkai išsiaiškino, kad tik 2 proc. porų sudaro aukšta moteris ir žemas vyras. Kiek anksčiau atlikti tyrimai parodė, kad vyrai paprastai linkę kurti šeimą su moterimi, kuri žemesnė už jį. Tuo tarpu moterys labiau renkasi aukštesnius už save vyrus. Užtat išsiaiškinta, kad neaukštos moterys ir neaukšti vyrai ieško gerokai aukštesnių už save parterių. Tuo tarpu aukštaūgiai vyrai ir moterys linkę, kad būtų mažesnis ūgio skirtumas jų ir partnerių.

Apklausus daugiau nei 10 tūkst. porų paaiškėjo, kad poros ūgio skirtumas vidutiniškai mažesnis nei 20 сm.

90