Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Atvyko dar viena humanitarinės pagalbos siunta iš Lenkijos

Lietuva gavo humanitarinės pagalbos siuntą iš Lenkijos – lovų, palapinių ir pagalvių. Tai jau trečioji siunta iš kaimyninės šalies, pirmosios dvi buvo atsiųstos liepos mėnesį.

„Dėkojame Lenkijai už paramą. Tai ne tik būtiniausi daiktai, bet ir pareigūnų bei ekspertų pagalba. Šiuo metu pasienyje situacija dėl migrantų stabilizuota, tačiau bendradarbiavimas ir veiksmų koordinavimas siekiant bendros Europos Sąjungos (ES) išorės sienos apsaugos ir toliau išlieka labai svarbus“, – kalbėjo vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius.

Šiuo metu kartu su Lietuvos pareigūnais Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje dirba Lenkijos policijos pareigūnai.

Lenkija yra svarbi Lietuvos partnerė ir sąjungininkė ES ir NATO struktūrose. Intensyvus Lietuvos ir Lenkijos  bendradarbiavimas visais lygiais atspindi bendrus interesus, siejančius abi šalis, įskaitant Rytų politikos ir saugumo sritis bei panašų požiūrį į regioninius ir globalius iššūkius.

Mūsų valstybė humanitarinės pagalbos iš viso sulaukė iš 18 ES šalių pagal ES civilinės saugos mechanizmą, o pagal dvišalius susitarimus – iš Austrijos, Estijos, Lenkijos, Slovėnijos ir Ukrainos. Suteikta ekspertų pagalba, perduota technikos, modulinių namelių, koncertinos.

Lietuvoje dirba FRONTEX, Europolo ir Europos prieglobsčio paramos biuro ekspertai, vertėjai, sienos stebėjimo pareigūnai, socialiniai darbuotojai, apklausų atlikėjai, kurie padeda sparčiau ir efektyviau įveikti migrantų krizę.

39