Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Automobilio paruošimas šaltajam sezonui: 5 svarbiausi dalykai, kurių nederėtų pamiršti jau dabar

Spalio-gruodžio laikotarpis yra pats pavojingiausias visiems automobilių vairuotojams. Slidi kelio danga, prastas matomumas bei žema oro temperatūra išties kelia nerimą ir įspėja visus automobilio vairuotojus, jog būtina laikytis visų atsargumo priemonių eismo metu kelyje.

Taigi, jau dabar būtina pasirūpinti, kad automobilis būtų techniškai tvarkingas ir paruoštas pavojingam sezonui. Rudens sezonas yra pats tinkamiausias metas apgalvoti, kaip paruošti savo automobilį, norint išvengti nelaimingų nutikimų kelyje.

Automobilio paruošimas žiemai yra labai atsakingas ir svarbus darbas, kurio nevertėtų pasilikti paskutinėms minutėms, kai sinoptikai jau pranašauja šalčius artimiausiomis dienomis. Svarbu ne tik pakeisti automobilio padangas, tačiau vertėtų atkreipti dėmesį ir į kitas reikšmingas detales: automobilio valytuvus, akumuliatoriaus būklę, alyvą ir kitus techninius rodiklius.

Pagerinkite matomumą

Pustantis sniegą vėjas, lietus bei kitos įvairios dulkės, atsirandančios ant priekinio lango stiklo, ypatingai apsunkina vairuotojo matomumą. Todėl, ekspertas rekomenduoja atkreipti dėmesį į automobilio valytuvų veiksmingumą.

Labai svarbu skirti pakankamai dėmesio automobilio valytuvams. Nėra tikslaus laiko, kada reikia keisti valytuvus, tačiau dažniausiai tai priklauso nuo jų amžiaus, naudojimo laiko bei jų efektyvumo. Taip pat, dažnas faktorius, lemiantis valytuvų tarnavimo laiką – sausas ir karštas oras, nuo kurio jie susidėvi greičiau.

Taip pat skaitykite  Patarimai, kaip pasirinkti tinkamą partnerį

Valytuvus rekomenduojama patikrinti kasmet, o jeigu yra poreikis – juos pakeisti artėjant naujam šaltajam sezonui. Taip pat rekomenduojama po ranka turėti šluotelę bei grandiklį, kuriais būtų galima nuvalyti sniegą ir susidariusį leduką, kad matomumas būtų išties geras.

Taip pat patarčiau atkreipti dėmesį ir į automobilyje esančius kilimėlius. Žiemos, rudens metu oro temperatūra būna drėgna, sėdant į automobilį prinešama daug lietaus arba sniego, o kartu su juo ir druskos.

Vietoje tekstilinių automobilio kilimėlių patarčiau įsigyti kokybiškus guminius kilimėlius, kurie nepraleidžia drėgmės, apsaugo automobilį nuo druskos pertekliaus, smėlio, vandens ir kitų nepalankių išorinių faktorių.

Padangų keitimas ir tikrinimas

Rudens lietus, artėjantis šaltas oras jau dabar primena visiems automobilio vairuotojams, kad vertėtų susirūpinti kintančiomis orų sąlygomis bei automobilių padangų būkle. Ekspertas įspėja, kad reikėtų atkreipti dėmesį į kelis esminius elementus.

Pirmiausiai, vertėtų patikrinti, ar automobilio padangos nėra susidėvėjusios ir užtikrina vairuotojo bei keleivių saugumą kelyje. Antras labai svarbus faktorius – automobilio protektoriaus gylis, kuris turi atitikti visus keliamus reikalavimus ir būti ne mažesnis nei 3,0 mm. Taip pat, yra svarbu nepamiršti patikrinti padangų slėgį, kadangi esant žemai oro temperatūrai, slėgis padangose taip pat mažėja.

Taip pat skaitykite  Geriau rinktis malkas, anglis ar briketus?

Dauguma vairuotojų nori kuo greičiau nuvykti iš taško A į tašką B, tačiau neapskaičiuoja savo galimybių bei rizikos.

Jau dabar norisi vairuotojams priminti, kad iškritus pirmajam žiemos sniegui, kelio danga yra ypatingai slidi. Rudenį ji slidi ir dėl šlapių nukritusių lapų. Todėl svarbu pasirinkti tinkamą automobilio greitį, laikytis saugaus atstumo nuo kitų automobilių ir stengtis vengti staigių judesių.

Automobilio valymas

Svarbu atkreipti dėmesį į automobilio išorinę būklę.

Kelio druska bei sniegas gali pridaryti nemažai nuostolių išorinei automobilio būklei, todėl yra svarbu automobilį padengti stipriu vaško sluoksniu, kuris apsaugos nuo įvairių įbrėžimu bei nubyrėjusių dažų. Jei pastebėjote, kad jūsų automobilis turi įtrūkimų ar atsiradusių rūdžių, rekomenduojama jas pašalinti prieš prasidedant žiemos sezonui. Tai apsaugos transporto priemonę nuo tolimesnių rūdžių atsiradimų.

Akumuliatoriaus būklė

Viena dažniausių automobilių problemų šaltojo sezono metu – neužsivedantis automobilis, o to priežastimi gali tapti akumuliatoriaus gedimai. Palankiausias laikas tikrinti akumuliatoriaus būklę – praėjus 3 metams nuo įsigijimo.

Taip pat skaitykite  Kaip teisingai rinkti paramos lėšas?

Žiemos sezono metu vis daugiau vairuotojų prireikia techninės pagalbos dėl įvairių akumuliatoriaus gedimų. Todėl rekomenduoju akumuliatoriaus būklę pasitikrinti jau rudenį, taip išvengiant kylančios rizikos, kad automobilio akumuliatorius suges įpusėjus žiemos sezonui. Nemalonumų gali kilti ir dėl neprižiūrėtos kuro sistemos bei dėl gedimų ar trikdžių elektros grandinėje. Taigi, šalti rytai parodo silpniausias mūsų automobilių vietas, kurias vertėtų susitvarkyti nelaukiant didesnių problemų.

Stabdžių tikrinimas

Šaltojo sezono metu kelyje atsiranda vis daugiau kliūčių: sniegas, ledas, pusnys bei šlapdriba. Šie trukdžiai automobilio stabdžiams prideda daug didesnės apkrovos nei įprastai.

Tamsūs žiemos rytai bei vakarai, plikledis, sniegas verčia automobilio vairuotojus dažniau ir staigiau stabdyti, o tai skatina spartesnį stabdžių susidėvėjimą ir gedimą. Ypač slidu būna ant tiltų, viadukų, saulės neapšviestų kelių, keliuose, kurie apsupti miško ar aukštų namų. Ten yra kur kas didesnė tikimybė, jog kelias bus slidus.

285