Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl skaudžios avarijos Panevėžyje

Panevėžio apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl skaudžios avarijos, kurioje buvo sunkiai sužalota nepilnametė. Į teisiamųjų suolą sės pėsčiųjų perėjoje automobiliu paauglę partrenkęs 42 metų panevėžietis.

Avarija Panevėžyje, Klaipėdos-Vakarinės gatvių sankryžoje įvyko praėjusių metų lapkritį. Šiek tiek po 20 val. automobilio „Audi“ vairuotojas E. A., sankryžoje sukdamas į kairę, nepraleido į pėsčiųjų perėją, degant žaliam šviesoforo signalui, jam iš kairės pusės įbėgusios 17-metės pėsčiosios ir ją kliudė. Paauglė tuo metu jau buvo kirtusi pusę gatvės ir nuo saugumo salelės įbėgusi į tą kelio dalies pusę, į kurią suko“Audi“. Vėliau ekspertai nustatė, kad minėtas automobilis susidūrimo metu važiavo maždaug 40 km/h greičiu.

Taip pat skaitykite  Prokuratūra baigė tyrimą dėl Neries upėje rasto kūno

Automobilio partrenkta mergina patyrė sunkius galvos sužalojimus. Nepilnametė kurį laiką buvo panirusi į komą, vėliau jai nustatytas sunkus neįgalumo lygis.

Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Gražina Petrulytė.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusios prokurorės G. Petrulytės, savo kaltę „Audi“ vairuotojas pripažįsta iš dalies. „Kaltinamojo neatsargumas turėjo labai skaudžias pasekmes. Savo ateitį su sportu siejusi paauglė tapo neįgalia“, – sakė prokurorė.

Avarijos kaltininkui gresia dideli civiliniai ieškiniai, nes E. A. automobilio civilinės atsakomybės draudimo galiojimas buvo pasibaigęs prieš keletą dienų. Vyras teigė nespėjęs sudaryti naujos draudimo sutarties.

Taip pat skaitykite  Tadžikijos ir Kirgizijos piliečiai į Baltarusiją važiavo su netikrais dokumentais

Panevėžiečiui E. A. pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 281 str. 3 d. Tam, kas vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, kurio metu buvo sunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata, gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 5 metų.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams.

202