Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Baigti lašišų žymėjimo darbai

Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos departamento Rytų regiono žuvivaisos skyriuje Meškerinėje (Švenčionių raj.) baigti dirbtiniu būdu išveistų lašišų žymėjimo darbai. Tai ateityje žvejams padės atskirti dirbtinai išveistas žuvis nuo natūraliai gamtoje besiveisiančių lašišų, kurių žvejyba nuo 2022 m. sausio 1 d. yra uždrausta.

Riebaliniai pelekai buvo pašalinti 35 470 skyriuje paaugintų lašišų rituolių (1-2 m. amžiaus). Sužymėti 6–20 cm ilgio rituoliai. Viskas buvo atliekama ypač greitai ir profesionaliai, kad žuvys patirtų kaip įmanoma mažiau streso.

Įgyti patirties, kaip šiuos darbus vykdyti, įstaigos specialistai vyko į Rygą (Latvija), kur apsilankė Maisto saugos, gyvūnų sveikatos ir aplinkos moksliniame institute (BIOR) ir jo padaliniuose bei pamatė lašišų rituolių pelekų karpymo procesą. Pritaikius kaimyninės šalies praktiką, Meškerinėje buvo sėkmingai sukurta lašišų rituolių riebalinių pelekų karpymo sistema.

Taip pat skaitykite  Patvirtintas 2023 m. paraiškų priėmimo grafikas

Šis dirbtiniu būdu išveistų ir valstybinių vandens telkinių įžuvinimui skirtų lašišų žymėjimo būdas nuo 2022 m. sausio 1 d. yra teisiškai reglamentuotas. Nuo šių metų pradžios Baltijos jūroje vienas žvejys mėgėjas per dieną gali sugauti ir pasilikti sau ne daugiau kaip 1 dirbtinai įveistą lašišą su nukirptu riebaliniu peleku. Į krantą ji turi būti iškrauta neišdarinėta. Pagautos lašišos, kurių riebalinis pelekas nenukirptas, turi būti nedelsiant paleistos atgal į jūrą.

Pirmoji lašišų be riebalinių pelekų partija, kurią sudarys apie 35 tūkst. žuvų rituolių, į Lietuvos vandens telkinius bus išleista šių metų gegužės mėnesį.

250