Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

„Baltic Pride“ renginių savaitę vainikuos eitynės už lygybę ir taiką

Visą savaitę sostinėje vyksta „Baltic Pride“ renginiai, kuriuos šiandien vainikuos eitynės už lygybę ir taiką. Kūrybinės dirbtuvės, diskusijos, parodos, edukacinės veiklos – Vilnius, išreikšdamas palaikymą, LGBTIQ bendruomenę sveikina pasipuošęs vaivorykštės spalvomis.

„Šiandien esame atviri ne tik LGBTIQ bendruomenei ir tik lytinės tapatybės temoms. Vilnius yra apie laisvę būti savimi – atviras įvairovei, kasdien vis tolerantiškesnis miestas, toks, apie kokį prieš dešimtmetį galėjom tik svajoti“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Atvirumą LGBTIQ bendruomenei sostinė išreiškia vaivorykštės spalvų vėliavos instaliacija perėjoje. Vaivorykštė perėjoje Pylimo gatvėje simbolizuoja sostinės paramą bendruomenei ir yra žinutė politikams, kad laikas išspręsti tokius klausimus kaip partnerystės įteisinimas.

Visai neseniai – prieš porą savaičių – Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė Istorinės atminties komisijos siūlymui Neries krantinės, nuo Upės g. link Baltojo tilto vedančiai gatvei suteikti Tolerancijos vardą. Greta paplūdimio tinklinio aikštyno, riedlenčių ir riedučių parko nutiestoje gatvelėje šią savaitę bus įrengtos ir pavadinimą žyminčios lentelės.

Dar artėjant „Baltic Pride“ renginių savaitei Vilniaus savivaldybė pakvietė sostinės kavines prisidėti prie LGBTIQ palaikymo akcijos ir savo vitrinas ar įėjimo duris pažymėti specialiai sukurtais „Laisvė būti savimi“ lipdukais. Prie iniciatyvos jungiasi vis daugiau kavinių.

Šeštadienio ryte į dangų pakilo penki oro balionai, pasipuošę LGBTIQ vėliavomis.

Birželio 4-ąją festivalį vainikuosiančioms eitynėms nuo Bernardinų sodo per Lukiškių aikštę iki Baltojo tilto, kur vyks koncertas, sostinė taip pat ruošia staigmeną – miesto centre žalia šviesa įsižiebs keturi simboliniai šviesoforai – vienas ties Bernardinų vartais, antras ir trečias abipus Baltojo tilto. Ypatingi šviesoforai šiandien šviečia tik žalia šviesa – visų orientacijų poroms.

Birželio 2–5 dienomis Karaliaus Mindaugo, Žaliasis ir Baltasis tiltai bei Operos, Lukiškių, Vašingtono ir Reformatų (pagal galimybes) fontanai sušvito vaivorykštės spalvomis, o švieslentės virš gatvių taip pat primena – kaip svarbu turėti laisvę būti savimi.

„Baltic Pride“ renginiuose tikimasi sulaukti apie 10 tūkst. dalyvių.

27