Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Be vargo nuo drabužių pašalinsite jau pasirodžiusių trešnių dėmes: žinant šias taisykles, audinys išliks sveikas

Trešnių dėmės – lyg suvenyrai, likę po skanių desertų ar gaivių užkandžių. Visgi tikrai nesinori, kad jos liktų visam laikui. Tuo galima pasirūpinti visai paprastai, kad nereikėtų drabužių nešti į valyklą.

Svarbiausia – reaguokite greitai. Jei neleisite dėmei išdžiūti, atsikratysite jos taip pat lengvai, kaip ir spėjote ją padaryti.

Netrinkite servetėle

Šviežią dėmę dažnai norisi instinktyviai gerai patrinti servetėle. Tačiau vyšnių, braškių, burokėlių ir panašių vaisių bei daržovių atveju tai – didelė klaida. Trindami dėmę, įtrinsite dažus giliai į audinį, todėl juos bus sunkiau pašalinti.

Pakaks karšto vandens

Drabužį su šviežia trešnių sulčių dėme dėkite į verdančiam vandeniui atsparų indą arba vonią. Tada kelioms sekundėms užpilkite ant jos labai karšto ar net verdančio vandens. Dėmė išnyks akyse.

Būkite atsargūs

Jei sutepta medžiaga yra delikati – labai karštas vanduo gali ją pažeisti. Tada pabandykite naudoti šiek tiek žemesnės temperatūros vandenį. Pašalinę dėmę vandeniu, drabužį skalbkite kaip įprasta.

Kaip elgtis su išdžiūvusiomis dėmėmis. Jeigu dėmė jau išdžiūvo, vien vandens vargu ar pakaks. Ją galima bandyti pašalinti dėmių valikliais – tik įvertinkite, ar juos galima naudoti ant konkrečios medžiagos. Pirmiausia išdžiūvusią dėmę pamirkykite šaltame vandenyje, tada švelniai patrinkite valikliu. Netrinkite drabužių „audinys į audinį“ – tiesiog švelniai patepkite valikliu. Palikite kelioms minutėms, tada išskalaukite ir skalbkite kaip įprastai.

Namų priemonės

Gelbėti gali ir dažnuose namuose esančios priemonės, viena iš jų – sodos milteliai. Dėmę nuplaukite šaltu vandeniu, tada užtepkite sodos ir acto mišinio (jis turi būti tirštos pastos konsistencijos). Palikite 20–30 minučių, tada drabužius skalbkite kaip įprasta.

57