Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Byloje dėl neskaidriai organizuotų viešųjų pirkimų kelių remontui – septyni nuteistieji

Šiaulių apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl galimos korupcijos organizuojant gatvių ir kelių remonto darbų viešuosius pirkimus Šiaulių mieste ir regione, priėmė apkaltinamąjį nuosprendį. Juo visi septyni bylos kaltinamieji pripažinti kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų. Teismas nuteistiesiems bendrai skyrė daugiau nei 45 tūkst. Eur baudų ir nusprendė konfiskuoti daugiau nei 41 tūkst. Eur.

Už įvairias nusikalstamas veikas – kyšininkavimą, papirkimą, dokumentų klastojimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą – nuteistas dabar jau buvęs Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) Kelių planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Artūras Aušra, buvęs Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Andrius Androsovas, kelių rekonstravimo, remontavimo bei priežiūros darbus atliekančios bendrovės „Šiaulių plentas“ buvęs vadovas J. A., šios bendrovės buvęs Komercijos direktorius D. S. ir dar trys kitų privačių bendrovių vadovai – V. V., E. B. ir R. V.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdyba.

Taip pat skaitykite  Zarasuose rastas vyro lavonas

Bylos duomenimis, buvęs LAKD Kelių planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas A. Aušra sudarydavo vienai kelių rekonstravimo, remontavimo bei priežiūros darbus atliekančiai įmonei palankias sąlygas dalyvauti LAKD organizuojamuose viešuosiuose pirkimuose. Jis informuodavo minėtos įmonės direktorių J. A. apie organizuojamus valstybinės reikšmės kelių tvarkymo viešuosius pirkimus, derindavo pirkimo procedūrų eigą įmonės naudai ir kitokiais būdais sudarydavo palankias sąlygas bendrovei laimėti pageidaujamus viešuosius pirkimus Šiaulių regione. Už tai LAKD Kelių planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas A. Aušra iš šios įmonės atstovų iš viso priėmė daugiau nei 29 tūkst. Eur vertės kyšių. Minėtos įmonės vadovai per Šiauliuose veikiančią privačią įmonę, pastarajai apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą, klastojant dokumentus, kelių rekonstravimo, remontavimo bei priežiūros darbus atliekančios įmonės lėšomis apmokėjo dalį A. Aušros įsigyjamo automobilio vertės, taip pat įmonės lėšomis jo sodo name buvo atlikti remonto darbai.

Taip pat skaitykite  Sutuoktinių konfliktas Vilniuje – vyras šovė mylimajai į veidą

Šioje byloje kaltinimai dėl kyšininkavimo taip pat buvo pareikšti ir pagal panašią schemą veikusiam buvusiam Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojui A. Androsovui. Jis susitaręs su tos pačios kelių rekonstravimo, remontavimo bei priežiūros darbus atliekančios įmonės vadovais, juos informuodavo apie Šiaulių miesto savivaldybėje numatomus ir (ar) vykstančius gatvių remonto viešuosius pirkimus ir įmonei sudarydavo išskirtines sąlygas, nepagrįstą konkurencinį pranašumą. Už tai jam buvo atsilyginta didelės vertės, daugiau nei 16 tūkst. Eur kyšiu. Per Šiauliuose veikiančią kitą privačią įmonę, pastarajai apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą, kelių rekonstravimo, remontavimo bei priežiūros darbus atliekanti įmonė savo lėšomis apmokėjo dalį įsigyjamo automobilio vertės, taip pat iš įmonės lėšų nupirko mobiliuosius telefonus, kompiuterius, kurie buvo perduoti A. Androsovui.

Teismas konstatavo, kad visiems kaltinamiesiems inkriminuotos nusikalstamos veikos yra įrodytos liudytojų, specialistų duotais parodymais, kriminalinės žvalgybos pateiktais duomenimis, kita byloje esančia medžiaga. Buvusiam LAKD Kelių planavimo ir plėtros skyriaus vedėjui A. Aušrai teismas skyrė laisvės atėmimą 3 metams ir jos vykdymą atidėjo 2 metams. Jam taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė 941 Eur dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Teismo sprendimu iš nuteistojo turės būti išieškota konfiskuotino turto vertę atitinkanti pinigų suma – 29 078 Eur.

Taip pat skaitykite  Namuose Juodpetrių kaime – mirusio vyro kūnas be išorinių smurto žymių

Laisvės atėmimo bausmė 2 metams su jos vykdymo atidėjimu 1 metams teismas paskyrė ir buvusiam Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojui A. Androsovui. Teismo sprendimu iš nuteistojo turės būti išieškota konfiskuotino turto vertę atitinkanti pinigų suma – 12 750 Eur.

Kelių rekonstravimo, remontavimo bei priežiūros darbus atliekančios įmonės vadovui J. A. teismas skyrė 18 830 Eur dydžio baudą. Teismo sprendimu kaltinamajam D. S. už papirkimą skirta 11 298 Eur dydžio bauda. Nuteistiesiems V. V., E. B., R. V. atitinkamai skirtos 5 649 Eur, 3 766 Eur, 5 649 Eur baudos.

77