2021-05-11

Tuti.LT

Tavo laisvalaikis internete

COVID-19 vakciną „AstraZeneca”: yra rizika dėl labai retų kraujo krešulių susidarymo atvejų, kartu su mažu trombocitų kiekiu

Europos vaistų agentūra (EVA) ir toliau stebi itin retus kraujo krešulių susidarymo  kartu su mažu trombocitų (kraujo elementų, kurie padeda kraujui krešėti) kiekiu atvejus, kurie buvo nustatyti po vakcinacijos „Vaxzevria“ vakcina (buvusi „COVID-19 Vaccine AstraZeneca“).

Vykdydama ES sveikatos ir maisto saugos komisaro prašymą po ES sveikatos ministrų susitikimo, EVA peržiūri duomenis apie vakcinaciją ir duomenis apie ligų epidemiologiją (įskaitant infekcijų skaičių, hospitalizavimą, sergamumą ir mirtingumą).

EVA Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komiteto (angl. CHMP) duomenų peržiūra leis atsakingosioms institucijoms atsižvelgti į vakcinos „Vaxzevria“ keliamas rizikas vykstančių skiepijimo kampanijų naudos kontekste. Komitetas taip pat svarstys, ar reikia papildyti rekomendacijas dėl antrosios „Vaxzevria“ vakcinos dozės vartojimo tiems, kurie jau gavo pirmąją dozę.

EVA laikosi nuomonės, kad vakcinos naudos ir rizikos santykis ir toliau išlieka palankus. CHMP atlikta peržiūra padės priimti sprendimus, kaip geriausia vartoti vakciną vykstant nacionalinėms vakcinacijos kampanijoms.

Kaip ir visų kitų vakcinų atveju, EVA ir toliau stebės vakcinos „Vaxzevria“ saugumą ir veiksmingumą bei teiks naujausią informaciją visuomenei.

Daugiau aktualios informacijos žr. čia.

46
Dalinkis naujienomis