Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Dėl „Brexit“ turėję įsigalioti reikalavimai eksportuojantiems gyvūninį maistą nukeliami į 2023 metus

Didžiosios Britanijos „Brexit“ galimybių ir vyriausybės efektyvumo ministras išplatino oficialų pranešimą, kuriuo patvirtino, jog dar kartą yra atidedami reikalavimai eksportuotojams.

Pranešime teigiama, kad dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje, Didžiosios Britanijos verslai ir gyventojai jau pajuto augančias produktų ir energijos kainas. Šalies valdžia, siekdama sumažinti patiriamus nuostolius, nusprendė iki 2023 m. pabaigos atidėti gyvūninės kilmės maisto produktų pasienio kontrolės ir sertifikavimo reikalavimus. Tai reiškia, kad reikalavimai dėl gyvų gyvūnų ir genetinės medžiagos produktų sertifikavimo išlieka nepakitę, kaip ir buvo nuo šių metų pradžios. Mėsos ir mėsos gaminių ir kitų gyvūninės kilmės maisto produktų neturės lydėti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) išduoti veterinarijos sertifikatai. IPAFFS sistema lieka galioti, t. y. apie į Didžiąją Britaniją atvykstančią siuntą importuotojas turi pranešti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki siuntos atvykimo į šalį.

Didžioji Britanija iki šio rudens pažadėjo parengti naują pasienio kontrolės vadovą, kuriame bus išdėstyta nauja tvarka.

Kitą aktualią informaciją apie reikalavimus eksportuojantiems į Didžiąją Britaniją galima rasti VMVT tinklalapyje https://vmvt.lt/eksportas-ir-importas/eksportas/sertifikatai-reikalavimai/jungtine-karalyste.

20