Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Diana Nausėdienė: vaikų fizinis lavinimas svarbus nuo pat pirmųjų žingsnių

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį dalyvavo Olimpinio švietimo forume – pasveikino jo dalyvius ir pakvietė visus kartu siekti, kad sportą pamėgtų kuo daugiau Lietuvos vaikų ir jaunimo.

Pirmoji ponia pasveikino visas mokyklas, ikimokyklines įstaigas ir visas organizacijas, prisijungusias prie Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuojamų olimpinio švietimo iniciatyvų.

„Sportuojantys vaikai įgyja sveikos gyvensenos, pagrįstos judėjimo džiaugsmu, socialine atsakomybe ir visuotiniais etikos principais, įpročius. O tai – laimingos vaikystės, spalvingos jaunystės ir gyvo, prasmingo ryšio su bendraamžiais prielaidos“, – sakė pirmoji ponia.

D. Nausėdienės teigimu, šiandien suvokiame, kad nepelnytai ignoruojamas fizinis judrumas neigiamai atsiliepia mūsų gyvenimo kokybei ir visos mūsų visuomenės mentalinei sveikatai. Vis aktualesni tampa psichinės sveikatos stiprinimo klausimai, kurie glaudžiai susiję su sportu.

„Tik organiškai į vieną visumą sujungę abu švietimo proceso dėmenis – protinį ir fizinį raštingumą – galime suformuoti visavertę ir brandžią jauną asmenybę. Džiugina Tautinio olimpinio komiteto strateginis požiūris ir ryžtas savo energiją nukreipti ne tik į olimpinių čempionų rengimą, bet ir į mūsų vaikų fizinį lavinimą nuo pat pirmųjų žingsnių ikimokyklinėse įstaigose“, – sakė D. Nausėdienė.

Pasak pirmosios ponios, galime tik džiaugtis, kad fizinis ugdymas yra privalomas Lietuvos mokyklose, o LTOK įgyvendinamos iniciatyvos išlieka aktualios jungiant mokytojus, trenerius, ugdymo įstaigų vadovus, sportininkus ir sporto specialistus, valdžios atstovus bei tėvus bendram tikslui.

21