Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

Elektros ir elektronikos įrangos atliekas iš gyventojų bus skatinama rinkti pagal iškvietimą

Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Elektros ir elektroninės įrangos bei jos atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimus. Siūlomi pakeitimai pagerins gyventojų informavimą apie elektros ir elektroninės įrangos (EEĮ) atliekų surinkimo vietas, skatins jų surinkimą pagal iškvietimą. Tikimasi, kad tai padės pasiekti šių atliekų surinkimo tikslus.

Numatyta, kad informacija apie EEĮ atliekų surinkimo vietas turi būti skelbiama ne rečiau kaip 4 kartus per kalendorinius metus, t. y. kas 3 mėn. Taip pat planuojama nustatyti, kad informacija apie tai būtų skelbiama ir nacionaliniuose naujienų portaluose.

Dar vienas siūlomas pokytis – fotovoltinės plokštės būtų atskiriamos į atskirą 4 EEĮ kategorijos dalį, kad būtų užtikrinta individuali jų apskaita.

Be to, numatyti pakeitimai, kurie skatintų EEĮ gamintojus ir importuotojus koncentruotis į šių atliekų surinkimą iš gyventojų pagal iškvietimą. Tai sudarytų sąlygas surinkti daugiau EEĮ atliekų, gyventojams būtų patogiau jas atiduoti.

Europos Sąjungos reikalavimas kasmet surinkti 65 proc. EEĮ atliekų Lietuvai taikomas nuo 2021 m. rugpjūčio 14 d. 2020 m. Lietuvoje surinktas šių atliekų kiekis, skaičiuojant pagal 3 metų tiekimo rinkai vidurkį, sudarė 46 proc.

Taisyklių pakeitimai įsigaliotų nuo 2024 m. sausio 1 d., kad būtų užtikrinta būtina EEĮ apskaita, kuri prasideda nuo kalendorinių metų pradžios.

55