Tuti.lt

Tavo laisvalaikis internete

ETPA ragina išlaisvinti Vladimirą Karą-Murzą

Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) Seimo delegacijos ETPA vadovo Emanuelio Zingerio iniciatyva buvo užregistruota rezoliucija, kuria reikalaujama nedelsiant paleisti įkalintą Rusijos opozicionierių, žmogaus teisių aktyvistą ir žurnalistą Vladimirą Karą-Murzą. Rezoliuciją parėmė daugiau nei 50 ETPA narių.

V. Kara-Murza prieš kelias savaites buvo suimtas Maskvoje ir apkaltintas „skleidžiant melagienas“ apie Rusijos kariuomenę Ukrainoje. Jam gresia nuo 5 iki 10 metų nelaisvės. Rezoliucijoje ne tik reikalaujama paleisti žmogaus teisių aktyvistą, bet taip pat Vakarų pasauliui stebėti vykdomą bylą ir stiprinti sankcijas Rusijai.

„Negalime taikstytis Kremliaus režimo bandymais nutildyti visus kitaip manančius ir smerkiančius Rusijos karą Ukrainoje, ten vykdomus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui. V. Karą-Murzą Rusijos specialiosios tarnybos jau du kartus bandė nunuodyti. Turint omeny kaip Kremlius mėgina susidoroti su Aleksejumi Navalnu, dabar ir jo gyvybei gresia rimtas pavojus“, − sakė E. Zingeris.

Išreikšti palaikymą sulaikytam Rusijos žmogaus teisių aktyvistui ir E. Zingerio rezoliucijai šalia ETPA posėdžių salės susirinko įvairių šalių parlamentarai, kurių daugelis ne kartą yra susitikę, diskutavę ir visai neseniai spaudę ranką Vladimirui Karai-Murzai.

22